بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی افغانستان با ایران

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، منابع خبری افغانستان اعلام کردند مرز های زمینی و هوایی این کشور بازگشایی شد.

بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی افغانستان با ایران

به گزارش گروه بین الملل انجمنهای سلوبلاگ، منابع خبری افغانستان اظهار داشتند، مرز های زمینی و هوایی این کشور که با جمهوری اسلامی ایران بصورت موقت مسدود شده بود، بازگشایی شد.

آریانانیوز افغانستان امروز سه شنبه در خبری فوری اظهار داشت که مرز های استان های هرات، نیمروز و فرودگاه های افغانستان بروی مسافران بازگشایی شده است، اما مقامات دولتی تا به امروز دلیل آن را اعلام نکرده اند.

بعضی از کارشناسان روز گذشته گفته بودند که مسدود کردن مرز های زمینی با جمهوری اسلامی ایران خطرناک تر است، زیرا با مسدود کردن مرز های فرصت برای رفت و آمد قاچاق مساعد می گردد که در آن صورت هیچگونه کنترلی بر آمد و رفت مردم نداریم و افراد آلوده با ویروس کرونا هم بدون هیچ معاینه به مناطق خود خواهند رفت.

شورای امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه گذشته در اقدام اضطراری مرز های زمینی و هوایی خود را بروی مسافران که به ایران رفت و آمد می نمایند، مسدود کرد و علت آن را جلوگیری از شیوع کرونا عنوان کردند.

روز گذشته سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز در اطلاعیه ای اظهار داشت که ارائه خدمات کنسولی برای افغان های راهی ایران هستند تا اطلاع بعدی متوقف شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی افغانستان با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی افغانستان با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید