ادامه افزایش آمار کشته های طوفان هاگیبیس ژاپن؛ آمار تازه، 68 کشته

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، با ادامه عملیات جست وجو و امدادرسانی پس از طوفان هاگیبیس در ژاپن، جنازه های بیشتری از میان آوار و گل و لای خارج شده و همزمان امیدها برای یافتن مفقودین هم رنگ باخته است.

ادامه افزایش آمار کشته های طوفان هاگیبیس ژاپن؛ آمار تازه، 68 کشته

به گزارش گروه بین الملل انجمنهای سلوبلاگ، مقام های ژاپنی روز سه شنبه از افزایش شمار کشته های طوفان سهمگینی خبر دادند که این هفته بخش اعظم ژاپن را درنوردید و ده ها هزار نفر را مجبور کرد خانه هایشان را ترک کنند.

خبرگزاری ان اچ کی به نقل از مقام های محلی نوشته است که تاکنون 56 جسد در جریان عملیات جست وجو و امدادرسانی کشف شده است. هنوز 15 نفر هم مفقود هستند که با توجه به گذشت سه روز از خاتمه طوفان، امیدها برای زنده یافتن این افراد هم رنگ باخته است.

طوفان هاگیبیس از زمان طوفان عظیم ایدا در سال 1958 میلادی، قدرتمندترین و مخرب ترین طوفانی است که تاکنون در ژاپن تجربه شده است.

شدت این طوفان به حدی بوده است که صدها خانه، خصوصا در مناطق روستایی، به کلی از بین رفته است و دسترسی زمینی به برخی از مناطق دورافتاده ناممکن شده است.

به گفته توکیو، هنوز 138 هزار مشترک با مشکل قطع آب روبرو هستند و برق 24 هزار مشترک هم همچنان قطع است.

بیش از 100 هزار نیروی امدادی از زمان خاتمه طوفان در تلاش برای یافتن بازماندگان احتمالی هستند و هنوز هم این عملیات در میان گل و لای برجا مانده از طوفان و طغیان رودخانه ها، ادامه دارد. از این رو انتظار می رود آمار کشته های طوفان همچنان افزایش یابد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه افزایش آمار کشته های طوفان هاگیبیس ژاپن؛ آمار تازه، 68 کشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه افزایش آمار کشته های طوفان هاگیبیس ژاپن؛ آمار تازه، 68 کشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید