درباره علائم سویه اومیکرون چه می دانید؟

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، آنچه که باید درباره سویه جهش یافته اومیکرون بدانید در این خبر ارئه شده است.

درباره علائم سویه اومیکرون چه می دانید؟

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، سازمان جهانی بهداشت بعد از واریانت های آلفا، بتا گاما و دلتا، پنجمین واریانت کرونا را با نام اومیکرون در فهرست واریانت های نگران کننده ویروس کرونا قرار داد. اومیکرون نوع دیگری از ویروس کرونا بوده که خطر عفونت مجدد در این سویه، 3 برابر بیشتر از سویه های قبلی کروناست.

علائم بیماران مبتلا به اومیکرون معمولا خفیف و ملایم است؛ سرفه، خستگی، احتماق، گرفتگی بینی و آبریزش بینی را شامل می گردد. علائم شناسایی شده در نخستین بیماران آفریقا بدن درد، سر درد ملایم، التهاب و گلودرد بوده است. در مبتلایان به اومیکرون تا کنون گزارشی درباره از دست رفتن حس بویایی و چشایی و پایین آمدن سطح اکسیژن خون و درگیر شدن ریه در این سویه مشاهده نشده است.

بیشتر افراد مبتلا به اومیکرون علائمی شبیه به سرماخوردگی شدید دارند، اما علائمی مثل تب یا سرفه های متوالی ندارند. در بعضی بیماران از جمله بچه ها، ضایعه پوستی مانند جوش دیده می گردد. مهم ترین ویژگی اومیکرون، انتشار به سرعت بالای آن است. شواهدی وجود دارد که اومیکرون می تواند بسیار مسری باشد و بعلاوه تا حدی آنتی بادی های فراوری شده به وسیله عفونت یا واکسیناسیون را فریب دهد.

اومیکرون پنجمین سویه ویروس کرونا است که به طور رسمی در 28 آذر 1400 در ایران شناسایی شد. راه حل پیشگیری از ابتلا به اومیکرون زدن واکسن، فاصله گذاری اجتماعی و ماسک بوده و تحقیقات مختلف نشان می دهد که زدن ماسک در پیشگیری از ابتلا به اومیکرون مهم ترین عامل است. افراد واکسینه نشده است و افراد دارای بیماری زمینه ای همانند دیابت یا بیماری های قلبی جزو افراد پرخطر هستند.

بیشتربخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "درباره علائم سویه اومیکرون چه می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره علائم سویه اومیکرون چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید