راهنمای انتخاب انواع رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوستاطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، در آرایش صورت هیچ چیز به میزان هاله های گلگون گونه در زمان لبخند زدن نمی تواند چهره شما را شاداب و سرحال نشان دهد. استفاده از رژگونه در آرایش صورت اهمیت زیادی بر زیبایی ما دارد. احتمالاً متوجه شده اید که بعضی از رنگ های رژ گونه با رنگ پوست شما سازگارتر هستند و بعضی دیگر روی پوستتان زیاد قرمز و یا بیش از میزان تیره به نظر می رسند. علت این موضوع این است که تناژ طبیعی رنگ پوست شما تأثیر زیادی بر انتخاب لوازم آرایشتان دارد. شما برای انتخاب رنگ مناسب رژگونه مناسب باید حتماً به رنگ پوستتان توجه ویژه داشته باشد و از آرایش متناسب با چهره تان استفاده نمایید تا زیبایی پوست شما بیشتر خودش را نشان دهد. در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله خبرنگاران می توانید با نکاتی مهم درباره انتخاب انواع رژگونه براساس رنگ پوست آشنا شوید.

راهنمای انتخاب انواع رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوستاطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

برای انتخاب رنگ مناسب رژگونه، ابتدا رنگ پوست خود را شناسایی کنید

در اولین مرحله از انتخاب رنگ مناسب رژگونه باید بدانید که رنگ طبیعی پوست شما چیست و چه رنگ رژگونه ای برای شما مناسب تر است. برای تشخیص تناژ رنگ پوست باید قسمتی از پوستتان را که کمتر در معرض آفتاب قرار گرفته و تغییر رنگ کمتری داده انتخاب کنید. به طور معمول پوست زیر چانه یا پشت گوش ها برای این کار قسمت مناسبی هستند. حالا یک کاغذ سفید کنار صورتتان بگیرید. ببینید که پوست شما در کنار کاغذ سفید بیشتر به قرمزی متمایل است یا به زردی.

پوست هایی که در دسته خیلی روشن قرار دارند، معمولاً سفید متمایل به قرمز هستند. پوست های روشن در عین حال که سفید هستند کمی متمایل به زرد نیز به نظر می رسند. پوست های میانه معمولاً تناژ زیتونی دارند و پوست های تیره نیز که معمولاً به صورت برنزه به نظر می رسند و با یک نگاه کردن سریع می توانید این موضوع را تشخیص دهید. بعد از اینکه از طیف رنگی پوست صورتتان مطمئن شدید، می توانید رنگ رژ گونه مناسب خود را انتخاب کنید.

*برترین انتخاب رژگونه برای پوست روشن رژگونه صورتی کمرنگ می باشد. این رنگ حالتی طبیعی به چهره هایی با پوست روشن می دهد. معمولاً برای پوست های روشن طیف رنگ های صورتی و بنفش مناسب تر است.

*اگر رنگ چهره شما میانه است یعنی نه خیلی روشن هستید و نه خیلی تیره بهتر است برای آرایش کردن از رژگونه صورتی هلویی بهره ببرید. رنگ رژ گونه صورتی هلویی درخششی طبیعی و مجذوب کننده به چهره شما می بخشد.

اطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

*به منظور انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست گندمی که مایل به طلایی یا زیتونی است بهتر است از رنگ های گرم بهره ببرید. معمولاً رژگونه رنگ بژ رنگ های هلویی که تناژ گرم دارند برای این چهره ها مناسب تر هستند.

انتخاب رژگونه براساس رنگ پوست؛ پوست شما گرم است یا سرد؟

بعد از اینکه متوجه شدید رنگ پوست شما حدوداً سفید است یا تیره، باید گرم بودن یا سرد بودن رنگ چهره تان را نیز شناسایی کنید. به طور کلی پوست ما سه تناژ مختلف دارد. رنگ گرم، سرد و خنثی. برای تشخیص این موضوع باید دقت کنید که رنگ چهره شما بیشتر به چه طیف رنگی متمایل است. در ادامه می توانید بیشتر با انواع تناژ رنگ پوست آشنا شوید.

رنگ پوست سرد به حالتی گفته می گردد که چهره در کنار رنگ سفید بیشتر متمایل به قرمز، هلویی، صورتی و آبی است.

به پوست هایی گرم گفته می گردد که در آن ته مایه های طلایی، هلویی و زردی وجود دارد.

رنگ پوست خنثی نیز حالتی متعادل دارد و در عین حال می تواند مایل به زیتونی نیز باشد.

بیشتر بخوانید: برترین روش های تشخیص تناژ پوست

انتخاب رژگونه براساس رنگ پوست

انتخاب رنگ مناسب روژگونه برای پوست های سرد

اگر رنگ پوست شما سرد است، رژگونه صورتی هلویی رنگ مناسبی برایتان است. به یاد داشته باشد که استفاده از رژگونه با ته رنگ نارنجی و برنز به هیچ عنوان برای پوست های سرد مناسب نیست و ممکن است کاملاً روی این تناژ رنگ پوست غیر طبیعی به نظر برسد. اگر رنگ پوست سردی دارید، برای انتخاب سایه چشم نیز می توانید رنگ هایی با طیف آبی را انتخاب کنید. برای هماهنگی آرایشتان با رنگ پوست پیشنهاد می گردد از رژ لب هایی با رنگ های قرمز مایل به صورتی یا بنفش بهره ببرید. معمولاً رژگونه برای پوست روشن باید کمرنگ باشد تا حالت چهره شما را برافروخته و قرمز نشان ندهد. هر چقدر طیف رنگ پوست تیره تر گردد، می توانید از یک رنگ پررنگ تر برای گونه های خود بهره ببرید.

انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست های گرم

اگر پوست شما رنگ گرمی دارد، احتمالاً رنگ صورتتان کمی متمایل به طلایی زرد و یا قهوه ای است. استفاده از رژگونه هایی با تناژ مرجانی و متمایل به آجری برای این رنگ پوست بسیار مناسب تر است. رژگونه صورتی هلویی و یا رژگونه با تناژ قرمز و صورتی به هیچ عنوان برای پوست های گرم مناسب نیست و روی پوست جلوه ای غیر طبیعی پیدا می نماید. برای سایه چشم نیز می توانید از رنگ های خاکی و دودی بهره ببرید. به طور معمول رژ لب های قرمز تیره انتخاب مناسبی برای افرادی با پوست های گرم بسیار مناسب هستند..

انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست های خنثی

اگر رنگ پوست شما چندان متمایل به قرمزی و یا زردی نیست، احتمالاً در دسته تناژ رنگ پوست خنثی قرار دارید. برای انتخاب رنگ رژگونه شما آزاد هستید که از هر رنگی که دوست دارید بهره ببرید. به طور معمول برای انتخاب رنگ رژگونه و رژ لب پوست های خنثی هیچ محدودیتی وجود ندارد. تنها ضروری است برای هماهنگی بیشتر رنگ آرایش و چهره تان، حتماً به رنگ موها و رنگ سایر لوازم آرایشتان نیز توجه داشته باشید.

انتخاب رنگ مناسب رژ گونه با توجه به رنگ لب ها

موضوع دیگری که باید در زمان انتخاب رنگ مناسب روژگونه به آن توجه داشته باشید مربوط به هماهنگی رنگ لب های شما با رنگ گونه است. اینکه شما از چه رژ لبی استفاده می کنید به طور مستقیم روی رنگ رژ گونه هایتان نیز تأثیر می گذارد. از طرف دیگر اگر تمایل به استفاده از رژ لب ندارید بهتر است به رنگ لب پایینی تان دقت کنید شما می توانید برای انتخاب رنگ رژ گونه از این رنگ استفاده نمایید یکی از طبیعی ترین رنگ هایی که دقیقاً با چهره شما هماهنگ خواهد بود. استفاده از این رنگ حتی با چهره ای بدون آرایش نیز جلوه زیباتری به صورت شما می دهد و موجب شاداب تر و مجذوب کننده تر به نظر رسیدن چهره می گردد.

بیشتر بخوانید:روش های حرفه ای انتخاب رژلب

چرا استفاده از رژگونه در آرایش اهمیت زیادی دارد؟

زمانی که از رژگونه روی صورتتان استفاده می کنید، چهره شما را سرحال تر می گردد. تنها استفاده از اندازه کمی رژگونه روی صورت طبیعی شما می تواند رنگ و درخششی طبیعی به چهره تان اضافه کند که صورتتان را شاداب تر و سرحال تر از آنچه که هست نشان دهد. اما بهتر است دقت کنید که گاهی استفاده از رنگ نادرست برای رژگونه می تواند نتیجه عکس بگذارد و حالت نامناسبی به چهره ببخشد. زمانی که از رنگ نادرستی برای گونه هایتان استفاده می کنید، ممکن است چهره شما پیرتر به نظر برسد. معمولاً استفاده از رژگونه های با رنگ تیره چندان مناسب نیست و بهتر است از یک رنگ روشن و متناسب با تناژ رنگ پوستتان برای رژگونه استفاده نمایید.

انواع رژگونه و طریقه استفاده از آن

به طور معمول رژگونه ها معمولاً به دو نوع پودری و مایع تقسیم می شوند که در ادامه می توانید بیشتر با هر یک از این گونه ها آشنا شوید.

روش استفاده از رژگونه پودری

یکی از رایج ترین انواع رژگونه که معمولاً هواداران زیادی نیز دارد، رژگونه پودری است. شما برای استفاده از این نوع از رژگونه ها باید از یک براش بهره ببرید. برای این کار براش را کمی روی رژ گونه می کشید و سپس از آن برای آرایش صورت خود استفاده می کنید. معمولاً این سبک رژ گونه ها رنگ های متفاوتی دارند. بعضی از آن ها مات هستند و بعضی دیگر حالتی براق و اکلیلی دارند. شما می توانید از رژگونه های مات و براق در کنار هم بهره ببرید و با این روش به گونه های خودتان حجم دهید.

برای این کار ضروری است که رژگونه مات متناسب با رنگ پوست خودتان در قسمت برجستگی گونه و درست روی استخوان گونه بهره ببرید. سپس برای حجم دادن به گونه ها و ایجاد سایه و روشن روی گونه، اندازهی از رژگونه روشن و براق را روی بخش بالای گونه بزنید. این کار موجب می گردد تا گونه های شما برجسته تر و مجذوب کننده تر به نظر برسد.

روش استفاده از رژگونه مایع

رژگونه مایع یا کرمی به نوعی از رژگونه گفته می گردد که حالتی مایع دارد. معمولاً برای استفاده از رژگونه مایع باید از یک اسفنج یا انگشتان خود بهره ببرید. این سبک رژگونه ها قدرت ماندگاری بالاتری دارند و از آنجایی که دارای رنگدانه های زیادی هستند به راحتی روی سطح پوست قرار می گیرند. اگر پوست خشکی دارید و قبل از استفاده از رژگونه از هیچ کرم پودری استفاده نکرده اید، بهتر است ابتدا پوست خود را با یک آبرسان نرم کننده ملایم نرم کنید و بعد از چند دقیقه از رژگونه مایع استفاده نمایید. این کار موجب می گردد تا رژ گونه مایع به خوبی روی سطح پوست شما پخش گردد و جلوه طبیعی تری پیدا کند.

جالب است بدانید که در ترندهای آرایشی 2021 استفاده از رژ گونه مایع به وفور دیده می گردد و به کار بردن از رژگونه مایع با تناژ قرمز و صورتی به یکی از جدیدترین ترندهای آرایشی سال تبدیل شده است. اما به هر حال توصیه ما به شما این است که تنها زمانی از این رنگ بهره ببرید که مطمئن هستید با رنگ پوست شما هماهنگی دارد. معمولاً استفاده از این رنگ رژگونه برای پوست روشن و سرد مناسب تر از پوست های گندمگون و گرم است.

بیشتر بخوانید:جدیدترین ترندهای آرایش 2021

چطور رژگونه بزنیم؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باید بعد از انتخاب رژگونه بر اساس رنگ پوست و سایر عوامل در نظر داشته باشید مربوط به طریقه استفاده از آن است. شاید تناژ رنگ پوست شما با رژگونه صورتی هلویی هماهنگی خاص داشته باشد، اما زمانی که رژگونه خود را در قسمت مناسبی از صورتتان بهره ببرید، آن طور که باید مجذوب کننده به نظر نمی رسد. اولین قدم برای استفاده از رژگونه این است که برجسته ترین قسمت گونه خود را پیدا کنید. برای پیدا کردن این قسمت از صورتتان معمولاً روش های متفاوتی وجود دارد. اگر گونه های برجسته ای ندارید می تواند لب هایتان را جمع کنید تا گونه ها برجسته تر به نظر برسد و یا لبخندی مصنوعی بزنید و ببینید که برجستگی گونه شما دقیقاً در کدام قسمت واقع شده است.

برای استفاده از رژگونه باید دقیقاً خطی به موازات مردمک چشم هایتان در صورتتان در نظر بگیرید. سپس از این نقطه به سمت بخشی که به عنوان برجسته ترین قسمت گونه ها معین کردید، اندازهی رژگونه بزنید. برای این کار همواره براش را دقیقاً از قسمت زیر مردمک بر روی گونه ها و به سمت خارج از صورت و نزدیک گوش هایتان بکشید. موضوع مهمی که باید برای رژگونه زدن در نظر داشته باشید این است که سبک استفاده از رژگونه تان را بر اساس حالت صورتتان در نظر بگیرید.

طریقه استفاده از رژگونه با توجه به فرم صورت

در این بخش می توانید با برترین روش های استفاده از رژگونه طبق حالت های مختلف صورت آشنا شوید.

*برای صورت های گرد باید رژگونه را از برجسته ترین قسمت صورتتان آغاز کنید و در امتداد استخوان گونه ادامه دهید. این کار موجب می گردد تا صورت شما استخوانی تر به نظر برسد.

*به منظور استفاده از رژگونه برای صورت های لاغر و استخوانی باید با حرکاتی دورانی روی برجسته ترین بخش گونه تان را رژگونه بزنید. سپس در امتداد استخوان گونه تا کناره های گوش این کار را ادامه دهید.

*اگر صورت کشیده ای دارید باید رژگونه را روی برجسته ترین قسمت گونه تان قرار دهید و کمی به کناره ها بکشید و اندازهی از رژگونه را روی پشت پلک و چانه های تان نیز بهره ببرید. این کار موجب می گردد تا صورت شما کمی پرتر و گردتر به نظر برسد.

*برای صورت های مربعی شکل باید رژگونه را دقیقاً روی برجسته ترین قسمت استخوان گونه و داخل حفره کناری گونه هایتان بمالید. هدف از این فرم رژ گونه زدن این است که با ایجاد اندازهی سایه تیره در بخش زیر گونه ها، حالت مربعی صورت کمتر به چشم بیاید و بخش زیر گونه کمی تو رفته تر به نظر برسد.

منابع: ،

نوشته های مرتبط

ترفندهای یک آرایش مجذوب کننده با ماسک های کرونا

معرفی انواع کانسیلر و نحوه استفاده از آن ها در آرایش

8 ترفند اصولی آموزش میکاپ و آرایش صورت برای خانم های عینکی

راهنمای انتخاب رنگ رژ لب بر اساس رنگ و تناژ پوست

منبع: افق کوروش

به "راهنمای انتخاب انواع رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوستاطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب انواع رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوستاطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید