طرح آبخیزداری در یک میلیون و 400 هزار هکتار از مراتع کشور اجرا شد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، تهران (پانا) - رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت این سازمان سال جاری طرح های آبخیزداری را در یک میلیون و 400 هزار هکتار از مراتع سرتاسر کشور اجرا می نماید.

طرح آبخیزداری در یک میلیون و 400 هزار هکتار از مراتع کشور اجرا شد

مسعود منصور در حاشیه افتتاح بند سنگی خاکی شهید سیدحسن طباطبایی نسب نیسیان در دهستان برزاوند اردستان در گفت وگو با انجمنهای سلوبلاگ اظهارکرد: افزون بر 2500 میلیارد تومان طرح مصوب سال جاری برای آبخیزداری در کشور پیش بینی شده است.

وی اضافه نمود: این طرح ها با توجه به شرایط کشت هر منطقه اجرایی می گردد و سهم استان اصفهان هم از این طرح ها نزدیک به 70 میلیارد تومان است که در صورت تامین منابع، عملیاتی خواهد شد.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه اظهارکرد: در اصفهان از مجموع 2 میلیون و 600 هزار هکتار مرتع، طرح آبخیزداری در نزدیک به یک میلیون و 400 هزار هکتار اجرا شده است و نزدیک به یک میلیون و 400 هزار هکتار استحصال آب داشته که نشان می دهد که این طرح ها می تواند به مشکل بی آبی در استان انتها دهد.

وی درباره ضرورت ساخت بند سنگی خاکی نیسیان گفت: منطقه برزاوند اردستان به لحاظ بافت خاک، توپوگرافی منطقه و قسمت پایین دست آن و تامین آبیاری که از قنات ها حاصل می گردد به شدت نیازمند آبخیزداری است و این طرح از چهار ماه پیش شروع شد.

منصور اضافه نمود: با اجرای این طرح ، چهاربند سنگی خاکی و سه کف بند در جهت آبراه هایی که دچار فرسایش شدید شده بودند، ایجاد شد، جهت آنها بازسازی و در جهتهای منتهی به این بندها دیواره ها نیز بازسازی شد که امیدواریم با این اقدام قنات ها پرآب گردد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، وی با اشاره به خشکسالی های اصفهان و کمبود آب در این استان اظهارکرد: این معضل که فرونشست زمین را نیز در پی داشته است با اجرای طرح های از جمله بند سنگی خاکی با هزینه یک میلیارد و 850 میلیون تومان کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "طرح آبخیزداری در یک میلیون و 400 هزار هکتار از مراتع کشور اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح آبخیزداری در یک میلیون و 400 هزار هکتار از مراتع کشور اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید