پاسخ سفارت ایران به اتهامات رسانه ای علیه دیپلمات ایرانی

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلژیک اتهامات وارده توسط رسانه های غربی به اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی بازداشت شده در این کشور را رد کرد.

پاسخ سفارت ایران به اتهامات رسانه ای علیه دیپلمات ایرانی

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، سفارت ایران در بلژیک با صدور بیانیه ای اتهامات وارده از طرف خبرگزاری رویترز در مورد اسدالله اسدی را رد کرد. در این بیانیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلژیک و دوک اعظم لوکزامبورگ با نگرانی گزارشات بی اساسی در مورد دیپلمات ایرانی که به طور غیرقانونی در آنتورپ بازداشت و از 9 اکتبر در بعضی وبسایت ها منتشر شده است را دنبال می نماید و از اینکه این گزارشات تا چه حد تغییر یافته و از واقعیت به دور هستند، شگفت زده شده است. این گزارشات را دستکم می توان مغرضانه خواند.

در ادامه بیانیه اشاره شده است: دیپلمات ایرانی اتهامات وارده را تکذیب نموده و تاکید نموده که هیچ گاه تهدیدی را متوجه بلژیک ننموده است. وکیل پفراینده نیز اتهامات تهدید را رد نموده است.

در انتهای بیانیه آمده است: هرگونه اشاره مطرح شده توسط رسانه ها در مورد انتقام جویی به وضوح کذب است و تنها تلاشی است برای خارج کردن این مسئله از حدود پفراینده برای رسیدن به هدفی عظیم تر که آن نیز استفاده ابزاری از این فرایند قضایی علیه جمهوری اسلامی ایران است. سفارت ایران در رابطه با هرگونه مبالغه ای از سوی رسانه ها به منظور تخریب روابط ایران و اروپا هشدار می دهد.

خبرگزاری رویترز چندی پیش در خبری مدعی شده بود که اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی که در بازداشت پلیس بلژیک است، در بازپرسی تهدید نموده چنانچه برای او حکم ناخوشایندی صادر گردد، گروه های ناشناس دست به تلافی خواهند زد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "پاسخ سفارت ایران به اتهامات رسانه ای علیه دیپلمات ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ سفارت ایران به اتهامات رسانه ای علیه دیپلمات ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید