ایران در لیست باهوش ترین کشورهای دنیا نیست

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، کمپانی انگلیسی Vouchercloud فهرست 25 کشور باهوش دنیا را بر اساس یافته های خود تنظیم کرد که در این لیست نامی از ایران دیده نمی گردد.

ایران در لیست باهوش ترین کشورهای دنیا نیست

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، این کمپانی تعداد جوایز نوبل، میانگین آی کیو و دستاوردهای تحصیلی را محاسبه نموده و بر اساس آن فهرست 25 کشور باهوش دنیا را به دست آورده است.

در این فهرست که در زیر مشاهده می کنید آسیا و اروپا حرف اول را می زنند و ژاپن حرف اول را با رتبه ششم (26 جایزه نوبل)در نوبل، رتبه ششم در آی کیو و رتبه پنجم در امتحانات مدارس می زند.

سوئیس با رتبه 6 نوبل، 11 در آی کیو و 11 در امتحانات مدارس دوم جدول است و به ترتیب چین، آمریکا، هلند، روسیه،بلژیک، انگلیس، کانادا و کره جنوبی نیز در رتبه های سوم تا دهم هستند.

اما در فهرست برترین های نوبل آمریکا با 368 جایزه اول، انگلیس با 132 نوبل در رتبه دوم و آلمان با 107 جایزه نوبل در رتبه سوم است. در این لیست جمهوری چک و آرژانتین با 5 جایزه نوبل در رتبه 25 جدول قرار دارند. در این فهرست نیز خبری از ایران نیست.

اما در فهرست آی کیوی برتر نیز خبری از ایران در 25 تای اول نیست.

لازم به ذکر است نام ایران با کسب 85 امتیاز در بخش آی کیو به ثبت رسیده است.

در فهرست آی کیوهای برتر ملی، سنگاپور با 107.1 امتیاز در صدر است و چین با 105.8 امتیاز در رتبه دوم و هنگ کنگ با 105.7 در رتبه سوم قرار دارند. کره جنوبی، تایوان و ژاپن هر سه از آسیا در رتبه های 4 تا 6 و فنلاند از اروپا با 100.9 امتیاز هفتم دنیا و اول اروپا است. در این فهرست آلمان 21، سوئد 22، فرانسه 24 و مجارستان 25 جدول آی کیو هستند.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "ایران در لیست باهوش ترین کشورهای دنیا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در لیست باهوش ترین کشورهای دنیا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید