آمار کرونا در ایران امروز 29 مرداد 99؛ شمار قربانیان کرونا در کشور از 20هزار تن گذشت

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در کشور طی 24 ساعت گذشته را گفت و گفت: متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 153 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به 20 هزار و 125 نفر رسید.

آمار کرونا در ایران امروز 29 مرداد 99؛ شمار قربانیان کرونا در کشور از 20هزار تن گذشت

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز 29 مرداد 1399 و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی، دو هزار و 444 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 132 نفر از آن ها بستری شدند.

وی گفت: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 350 هزار و 279 نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 153 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 20 هزار و 125 نفر رسید.

وی گفت: خوشبختانه تا کنون 302 هزار و 528 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

بنابر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، 3868 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی ادامه داد: تا کنون دو میلیون و 939 هزار و 840 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

لاری در شرح استان های در شرایط قرمز بیماری گفت: استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در شرایط قرمز قرار دارند.

وی همچنین درباره استان های در شرایط هشدار ادامه داد: استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در شرایط هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح شرایط مازندران گفت: این استان در اسفندماه خیز بیماری را در غلب شهرستان ها تجربه کرد. در اوایل فروردین ماه با همکاری مردم در رعایت پروتکل ها و کوشش کادر بهداشت و درمان و حمایت های ستاد استان، نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان فرایند نزولی و در خردا به پایداری نسبی رسید. اما متاسفانه علیرغم توصیه های اکید بهداشتی، از تیر ماه شاهد افزایش ابتلا و بستری در کلیه شهرستان های این استان هستیم و هم اکنون کلیه شهرستان های استان به جز یک شهرستان در شرایط قرمز بیماری قرار دارند و نموادر ابتلا و بستری در شهرستان هایی نظیر رامسر، آمل، ساری و قائمشهر نگران نماینده است. گرچه طی دو هفته اخیر شاهد کاهش نسبی در موارد ابتلا و بستری در بعضی شهرستان ها هستیم، ولی شرایط بیماری همچنان در این استان حساس و شنماینده است.

وی در مورد میزان استفاده از ماسک در مازندران گفت: میزان استفاده از ماسک توسط مردم در مراکز خرید، اماکن عمومی، ادارات و بانک ها 82 درصد، در وسایل نقلی درون شهری و برون شهری 72 درصد است. همچنین میزان استفاده از ماسک توسط متصدیان شاغلان واحد های صنفی و صنعتی 84 درصد است. میزان استفاده از ماسک توسط کارکنان ادارات و سازمان ها و بانک 85 درصد است.

لاری همچنین ادامه داد: از زمان شیوع بیماری در استان مازندران بیش از 115 هزار بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است و بیش از یکهزار مورد به علت عدم رعایت پروتکل ها به مراجع قضایی معرفی شده و 988 واحد متخلف نیز پلمب شدند.

وی تاکید نمود: درخواست ما از هموطنان آن است که از هرگونه سفر غیرضروری به مازندران جدا خودداری نمایند.

وی در خاتمه گفت: مهم ترین راه برون رفت از شرایط بیماری تقویت عزم و اراده ما در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شست و شوی مرتب دستها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است و امیدواریم با رعایت این اصول شاهد قطع زنجیره بیماری در کشور باشیم.

منبع: فرارو

به "آمار کرونا در ایران امروز 29 مرداد 99؛ شمار قربانیان کرونا در کشور از 20هزار تن گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار کرونا در ایران امروز 29 مرداد 99؛ شمار قربانیان کرونا در کشور از 20هزار تن گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید