احراز شرایط بیش از 14 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: تا به امروز 14 هزار و 418 نفر اعم از کارگران، بازنشستگان و سایر گروه های هدف در استان شرایط آنها پس از استعلام از سامانه های مختلف در طرح اقدام ملی مسکن احراز شده است.

احراز شرایط بیش از 14 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده با بیان این مطلب اضافه نمود: مسکن یکی از الزامات اولیه در راستای صیانت از جامعه کار و کوشش است و کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و فراوری ایفای نقش می نماید و این مهم اثرات اجتماعی و مالی زیادی بر خانواده ها دارد.

وی اظهارکرد: بر این اساس با تفاهمنامه ای که بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی برای احداث واحد مسکونی ویژه کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی منعقد شده است، از مجموع افرادی که در این استان در طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی نموده اند، 14 هزار و 418 نفر از جامعه کارگری شرایط آنها برای برخورداری از مزایای این طرح احراز شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی این متقاضیان تا 5 دی ماه بوده است، گفت: با مذاکرات اجرا شده بین دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، این زمان برای جامعه هدف تمدید شد.

جهاندیده تاکید نمود: متقاضیانی که شرایط آنها احراز شده است اگر چنانچه تا به امروز پیروز به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشده اند، در فرصت باقی¬مانده نسبت به تکمیل موجودی اقدام نمایند.

وی ادامه داد: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ویژه کارگران، بازنشستگان و سایر گروه¬های هدف مشمول متقاضیانی خواهد شد که پرداخت اولیه آن¬ها کامل شده باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: بانک توسعه تعاون وام صد میلیون تومانی برای تامین مسکن در اختیار کارگران قرار می دهد که از بین آنها کارگرانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و واجد شرایط هستند در اولویت پرداخت وام قرار خواهند گرفت.

جهاندیده با بیان اینکه علاوه بر کارگران، تعاونی ها هم جزو مشمولین وام صد میلیون تومانی هستند اضافه نمود: آنهایی که در قالب تعاونی متقاضی ساخت مسکن هستند می توانند این وام صد میلیون تومانی را علاوه بر سایر تسهیلات دریافت نمایند.

وی یادآور شد: برای احداث این واحدهای مسکونی از شرکت های تعاونی مسکن خوشنام استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "احراز شرایط بیش از 14 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در طرح اقدام ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز شرایط بیش از 14 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در طرح اقدام ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید