استقلال و طاووس امیر حاج رضایی

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، استقلال با چند تغییر و خط حمله ای آتشین به مصاف الدوحیل آمدند و در همان دقایق ابتدایی ارسلان مطهری گیتارش را نواخت تا یک پیروزی دیگر در دسترس قرار بگیرد اما...

استقلال و طاووس امیر حاج رضایی

انجمنهای سلوبلاگ؛ احسان محمدی- اگر امیر حاج رضایی مربی و کارشناس فوتبال هنوز به تلویزیون دعوت می شد، بعد از بازی استقلال - الدوحیل احتمالاً همان توصیف قدیمی اش در مورد تیم ملی فوتبال زمان مایلی کهن را به کار می برد:این تیم شبیه طاووس بود، با پرهای زیبا و پاهای زشت. چشم نواز در خط حمله و نازیبا در خط دفاع.

استقلال با 11 گل زده در سه دیدار به میانگین تقریبی به 4 گل در هر بازی رسید. چیزی که حتی در لیگ برتر فوتبال ایران به آن نزدیک هم نشده است.

آن ها با چند تغییر و خط حمله ای آتشین به مصاف الدوحیل آمدند و در همان دقایق ابتدایی ارسلان مطهری گیتارش را نواخت تا یک پیروزی دیگر در دسترس قرار بگیرد اما خیلی زود اشتباهات خط دفاعی که در دیدارهای پیشین پشت درخشش خط حمله پنهان مانده بود آشکار شد. مایکل اولونگا ستاره 27 ساله دو گل به ثمر رساند، شیخ دیاباته بازی را به تساوی کشاند اما حریف خط دفاعی تیمش نشد و عبدالله الاحرق بدون مزاحمت گل سوم را زد تا نیمه اول 3-2 تمام شود.

فرشید اسماعیلی در ادامه نمایش پرشورش در این مسابقات گل سوم را به ثمر رساند اما هنوز خوشحالی استقلالی ها تمام نشده بود که الونگا گل سوم خودش و چهارم الدوحیل را به ثمر رساند تا فرهاد مجیدی که استقلالی ها او را با عدد چهار می شناسند این بار با خاطره ای تلخ از این عدد تیمش را به رختکن ببرد.

واکنش هواداران به این شکست در فضای مجازی همراه با تحسین تیم بود. آن ها در عین حالی که به عملکرد رشید مظاهری نقد دارند و فقدان یک رهبر کاریزماتیک در خط دفاع را یادآوری می کنند از نمایش هجومی استقلال لذت بردند، گرچه کسانی هم به فرهاد مجیدی این نقد را وارد کردند که مقابل تیمی مثل الدوحیل نباید با سه مهاجم بازی را شروع می کرد.

محمد تقوی بازیکن پیشین استقلال در سرانجام بازی نوشت: استقلال در دیدار امشب بازنده نبود بلکه تنها وقت این مسابقه تمام شده و سه روز دیگر باید نیمه دوم بازی را ادامه دهد؛ استقلال اگر تنها کمی در دفاع هوشیار باشد پیروزی مقابل الدحیل در تقابل بعدی دور از دسترس نیست.

او به بازی برگشت اشاره دارد که چند روز دیگر تکرار می شود جایی که هر دو تیم حتماً با پوشاندن عیب های این بازی به مصاف هم می فرایند. دو تیمی که نشان دادند شانس اول صعود از این گروه هستند اما حالا الدوحیل با یک امتیاز بیشتر در صدر ایستاده است.

در حالیکه استقلال به واسطه بازی هجومی و به ثمر رساندن 11 گل تحسین می شود دریافت 6 گل در سه مسابقه هم آماری مناسب برای تیمی محسوب نمی شود که مدعی فتح جام است. فرهاد مجیدی و کادر او بیش از هر کسی این روزها پاهای نازیبای طاووس آبی را می بینند و به آن فکر می کنند.

منبع: عصر ایران

به "استقلال و طاووس امیر حاج رضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال و طاووس امیر حاج رضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید