بهادری جهرمی: قیمت بنزین قرار نیست تغییر کند

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، دولت مصمم است به آن دسته از افرادی که صاحب خودرو نیستند و تا به امروز از یارانه بنزین بی بهره مانده اند، یارانه بدهد. در حقیقت دولت میخواهد که بنزین را به صورت عادلانه بین همه مردم توزیع کند و همه هم وطنان از این نعمت بهره مند شوند. طبق اظهارات وزیر نفت که تأکید نموده است دولت سیزدهم قصد افزایش قیمت بنزین را ندارد، اقدامات کارشناسی این طرح در دست انجام بوده و قرار است در ابتدا این طرح در جزایر کیش و قشم به صورت پایلوت و آزمایشی اجرا و پس از آن نیز در سراسر کشور اجرا گردد.

بهادری جهرمی: قیمت بنزین قرار نیست تغییر کند

بهادری جهرمی در نشست خبری بیان کرد: هیچ طرحی برای افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت قرار ندارد. دولت در پی توزیع عادلانه تر یارانه بنزین است و طرحی برای توزیع عادلانه تر یارانه بنزین به صورت آزمایشی در دو جزیره پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح بنزین به افرادی که خودرو هم ندارند، اختصاص می یابد. تا پیش از این یارانه بنزین به دارندگان خودروها اختصاص پیدا می کرد که ناعادلانه بود، چراکه بخشی از مردم فاقد خودرو هستند و یارانه ای یا معادل آن به آنها تعلق نمی گرفت.

جهرمی در خاتمه گفت: موضوع دیگر اینکه بعضی از مردم چند خودرو داشتند و چند برابر افرادی که یک خودرو دارند از این یارانه استفاده می کردند. بنابراین برای اینکه یارانه بتواند توزیع عادلانه تری داشته باشد، طرح این است که بنزین یارانه ای به افراد اختصاص پیدا کند. تأکید می گردد قیمت بنزین قرار نیست هیچ تغییر کند.

***

شما می توانید اخبار روز خودرو را در بلاگ انجمنهای سلوبلاگ بخوانید.

منبع: بلاگ دیوار

به "بهادری جهرمی: قیمت بنزین قرار نیست تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهادری جهرمی: قیمت بنزین قرار نیست تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید