تایید هویت دومرحله ای چه فایده ای دارد؟

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، کارشناسان اینترنت بارها توصیه کردند که بهترین راه برای بالا بردن امنیت حساب کاربریتان در حساب های مختلف اعم از ایمیل و شبکه های اجتماعی فعال کردن تایید هویت دومرحله ای است.

تایید هویت دومرحله ای چه فایده ای دارد؟

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ از ایسنا، هکرها برای دستیابی به رایانه ها و حساب های آنلاین از روش های مختلفی استفاده می نمایند.

اگر برای بخش پسورد از یک عبارت استفاده گردد احتمال موفقیت کاهش می یابد. در عوض استفاده از کلمات و نمادهای خاص، حروف عظیم و عبارت های طولانی می تواند مناسب باشد.

فعال کردن تأیید هویت دومرحله ای یکی از روش های جلوگیری از حمله سایبری است که می تواند یک لایه اضافی برای محافظت از حساب را اضافه کند.

یک مورد دسترسی اضافی مانند رمز عبور یکبار مصرف (OTP) که به یک حساب ایمیل یا تلفن همراه ارسال می گردد می تواند از دسترسی هکرها به آن جلوگیری کند.

جلوگیری از استفاده مجدد از گواهینامه ها نیز می تواند مفید باشد. کاربرانی که از یک رمز عبور برای حساب های شخصی و حرفه ای خود استفاده می نمایند، هم شرکت و هم خود را در معرض خطر قرار می دهند. برای ایجاد رمزهای قوی و منحصربه فرد می توانید از مدیر پسورد بهره ببرید.

در این راستا علی اصغر زارعی -کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی- اظهار کرد: یکی از بهترین راه ها برای حفظ امنیت، فعال کردن قابلیت تایید هویت دومرحله ای در برنامه هایی مثل اینستاگرام، توییتر، فیس بوک، واتس اپ، تلگرام است. و یکی از راه ها برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای استفاده از برنامه های Authenticator است. روش دیگر برای تایید هویت دو مرحله ای به وسیله پیامک است که خیلی از کاربران از این روش استفاده می نمایند.

وی درباره استفاده از کد آنلاین را به وسیله اپلیکیشن Authenticator اظهار کرد: یک نکته بسیار مهم که خیلی از کاربران آن را رعایت نمی نمایند و هنگام ورود به حساب کاربریشان با مشکل روبرو می شوند، زمانی است که می خواهند گوشی شان را Reset Factory یا تعویض نمایند یا برنامه مورد نظر را حذف و دوباره نصب نمایند.

این کارشناس فناوری اطلاعات ادامه داد: یا ممکن است در اثر سرقت گوشی، بخواهند مجدداً برنامه های اینستاگرام، فیس بوک و توییتر را روی گوشی جدیدشان نصب نمایند و وارد اکانتشان شوند؛ اما حساب کاربریشان اجازه ورود نمی دهد. در این شرایط کاربران با نصب مجدد اپ Authenticator و دریافت کد جدید هم اجازه ورود به صفحه یا اکانتشان ندارند گاهی ممکن است هرگز دسترسی به اکانتشان را نداشته باشند.

زارعی اظهار داشت: اگر قصد فعال کردن تایید هویت دومرحله ایی با استفاده از اپلیکیشن هایی مثل Google Authenticator را دارید، زمانی که این اپلیکیشن ها را راه اندازی می کنید و برای اولین بار کد تایید را وارد می کنید، برنامه هایی مثل اینستاگرام و توییتر به شما تعدادی کد امنیتی نشان می دهند. می توانید این کدها را یک جا بنویسید یا از آنها اسکرین شات بگیرید تا زمان بروز مسائل مثل سرقت گوشی، پاک کردن برنامه ها یا تعویض گوشی با وارد کردن این کدها به سادگی وارد حساب کاربریتان شوید.

منبع: جام جم آنلاین

به "تایید هویت دومرحله ای چه فایده ای دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید هویت دومرحله ای چه فایده ای دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید