ترامپ: دیدار با روحانی ممکن است

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، رئیس جمهوری آمریکا دیدار با حسن روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را محتمل دانست.

ترامپ: دیدار با روحانی ممکن است

ایسنا: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار کاخ سفید که در مورد دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل سوال می کرد، گفت: هر چیزی ممکن است!

این در حالی است که حسن روحانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای معرفی دو وزیر کابینه اظهار نموده بود: ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداشته و نداریم. با وجود پیشنهادات در این سال ها پاسخ ما منفی بوده است.

وی تصریح نموده بود: بحث دوجانبه با آمریکا به طور اصولی مطرح نیست اما ما گفتیم همان طور که آمریکا در 1+5 با ما بر سر مسائل هسته ای حرف می زد اگر همه تحریم ها را بردارد، حالا یا برگردد به برجام یا نه، باز هم امکان دارد در جلسات 1+5 حضور داشته باشد. این مشروط است که همه تحریم ها را بردارد.

وقتی می گوییم مذاکره یعنی همه تحریم ها برداشته گردد. حرف ما واضح و روشن است. خارجی ها گاهی برداشت های اشتباه می نمایند. مترجمین گاهی حرف را بالا و پایین می نمایند. اصول سیاست های ما را رهبر معظم انقلاب معین می نمایند و همه ما راستا واحدی را طی می کنیم؛ بنابراین آنچه که دشمنان فکر می نمایند در کشور بین این دسته و آن دسته تفرقه وجود دارد، این طور نیست و در منافع ملی هیچ اختلافی وجود ندارد.

منبع: زندگی امروز

به "ترامپ: دیدار با روحانی ممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: دیدار با روحانی ممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید