اخبار سیاسی

آنکارا: نگرانی های آمریکا در زمینه اس-400 را بر طرف می کنیم

وزیر دفاع ترکیه گفته که آماده است نگرانی های آمریکا درباره سازکاری سامانه موشکی اس-400 با جنگنده اف-35 را برطرف کند.

29 شهریور 1399

افزایش 17 درصدی صادرات ایران به اوراسیا پس از اجرایی شدن موافقت نامه

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کل صادرات ایران به اوراسیا پس از اجرایی شدن موافقت نامه تا آخر خرداد 99 بالغ بر 681 میلیون دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

27 شهریور 1399

جرایم استفاده نکردن از ماسک در کشورهای مختلف

- تقریباً می توان گفت همه کشورها قوانینی را برای رعایت پروتکل های بهداشتی معین کرده اند که در میان آنها برخی ماسک زدن را اجباری کرده و برخی برای رعایت نکردن این قانون، جریمه های نقدی و غیرنقدی معین کرده اند.

23 شهریور 1399

فقدان تعادل بین شغل و زندگی افراد را دو برابر بیشتر بیمار می نماید

سیاست های سیاسی-اجتماعیِ رایج مانند مرخصی زایمان، حمایت از بچه ها و افراد سالمند و سیاست های رفاهی و برابری می توانند تعادل بین کار و زندگی را تا حد زیادی تأمین نمایند.

22 شهریور 1399

آری به پوتین، نه به مخالفان

نزدیک به 78 درصد مشارکت کنندگان در رفراندوم یک هفته ای روسیه، با رأی آری به اصلاحات قانون اساسی، بر امکان ابقای ولادیمیر پوتین در رأس حاکمیت سرزمین تزارها تا سال 2036 مهر تأیید زدند.

14 شهریور 1399

مقدمات برگزاری مجامع عمومی احزاب به صورت الکترونیکی فراهم می گردد

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: دفتر سیاسی وزارت کشور با همکاری مرکز توسعه دولت الکترونیک این وزارتخانه، در حال فراهم کردن زمینه ها و مقدمات برگزاری انتخابات مجامع عمومی احزاب به صورت الکترونیک است.

11 شهریور 1399

خبرنگاران سکوت 20 ثانیه ای ترودو پاسخ همه سوال ها درباره رفتار ترامپ با معترضان را داد

تهران- خبرنگاران- سکوت 20 ثانیه ای جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در برابر سوال خبرنگاری درباره رفتار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با معترضان که به سوژه رسانه ها تبدیل شده، پاسخ همه چیز را کاملا داد.

11 شهریور 1399

سند همکاری 25 ساله ایران و چین باید شامل سرمایه گذاری در ایران باشد ، تجار ایرانی مسئول واردات اجناس بی کیفیت چین هستند

رییس جمهور هفته قبل پیش نویس نهایی برنامه 25 ساله همکاری های جامع ایران و چین را آنالیز و تأیید کرد و این همکاری را زمینه ای برای مشارکت ایران و چین در پروژه های اساسی و زیرساخت های توسعه ای از جمله طرح عظیم کمربند ـ راه خواند.

5 شهریور 1399

ژاپن به سامانه دفاعی آمریکا نه گفت

وزیر دفاع ژاپن می گوید که دولت این کشور طرح استقرار سامانه موشکی زمینی ایجیس آشور آمریکا در استان های یاماگوچی و آکیتا را لغو نموده است.

2 شهریور 1399

چه ترامپ پیروز گردد چه بایدن؛ سراسر دنیا تغییر خواهد نمود!

در میان بی ثباتی های ژئوپلیتک، مردم به هنر، فرهنگ و آموزش برای یافتن راه حال هایی برای مسائل اساسی تر بشر روی آورده اند.

27 مرداد 1399

الجزائر: سقوط پایتخت لیبی خط قرمز است

رئیس جمهور الجزائر بر حل سیاسی بحران لیبی تأکید کرد و طرف های درگیر در این کشور را به گفت وگو فراخواند.

24 مرداد 1399

خبرنگاران عربستان بنزین را گران کرد

تهران - خبرنگاران - عربستان سعودی در پی شیوع ویروس کرونا و تاثیر این بیماری بر اقتصاد ریاض و همچنین کاهش قیمت جهانی نفت و افت شدید درآمدهای ارزی ناشی از آن، مجبور شد برای ماه ژوئن (خرداد/ تیرماه) بنزین را گران کند.

19 مرداد 1399

بهاروند: مدرکی پیدا نکردیم که اتفاق رخ داده در هریرود حاصل مداخله مرزبانان ایرانی باشد

معاون وزیر خارجه ایران با بیان اینکه مدرکی پیدا نکردیم که اتفاق رخ داده در هریرود حاصل مداخله مرزبانان ایرانی باشد، گفت: در سفر اخیر مدارکی به ما تحویل داده شد که برای بررسی در اختیار مراجع ذیصلاح قرار دادیم.

18 مرداد 1399

خبرنگاران فرزندکشی نتیجه فقر فرهنگی است

تهران- خبرنگاران- رییس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران معتقد است، فشار روانی و اجتماعی ناشی از فقر فرهنگی از مهمترین دلایل بروز برخی آسیب های اجتماعی نظیر فرزندکشی به شمار می رود.

15 مرداد 1399

مقامات هند: ترامپ و مودی هیچ گفتگویی درباره چین نداشته اند

یک مقام دولت هند امروز آدینه در تگذبی ادعای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که مودی و ترامپ هیچ گفتگویی درباره تنش های اخیر با چین نداشته اند.

11 مرداد 1399

طالبان تمدید آتش بس در افغانستان را نپذیرفت

در حالی که دولت افغانستان و کشور های خارجی خواستار تمدید آتش بس سه روزه عید سعید فطر در افغانستان بودند، گروه طالبان آن را رد کرد.

8 مرداد 1399

اخبار کرونایی جهان؛ شمار مبتلایان از 4میلیون و700هزار گذشت

شمار مبتلایان به ویروس کرونا از مرز 4میلیون و760هزار تن عبور کرده و تعداد فوتی ها هم به 315هزار تن رسیده است.

4 مرداد 1399

تحلیل گر عراقی: واشنگتن با اهرم داعش به دنبال لغو مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی است

یک تحلیل گر عراقی توضیح داد که واشنگتن با استفاده از اهرم فشار داعش به دنبال الغای طرح مصوب مجلس این کشور مبنی بر اخراج نظامیان آمریکایی است.

22 تیر 1399

جشنواره ملی روابط عمومی های برتر آموزش عالی برگزار می گردد

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم با بیان اینکه راهبرد اصلی ما استفاده از همه ظرفیت ها برای بازتاب درست، دقیق و به هنگام دستاوردهای آموزش عالی است، گفت: جشنواره ملی روابط عمومی های برتر آموزش عالی ماه آینده برگزار می گردد. ...

21 تیر 1399

توافق ایران و افغانستان برای بررسی حادثه هریرود

وزرای خارجه ایران و افغانستان توافق کردند تا با تشکیل هیاتی مشترک، حادثه به وقوع پیوسته در مرز مشترک دو کشور را مورد رسیدگی قرار دهند.

17 تیر 1399
تعداد: (142)