اخبار سیاسی

منطقه سبز کابل به لرزه درآمد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وقوع یک انفجار منطقه سبز وزیر اکبر خان واقع در شهر کابل پایتخت افعانستان را به لرزه درآورد.

17 آذر 1398

دلایل امارات برای کاهش سطح تنش با ایران

خبرنگاران آنلاین:یک کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات به دنبال این هستند که سطح درگیری های خود با ایران را از سطح نظامی به بعد سیاسی کاهش دهند و این امر در راستای کاهش تنش انجام می شود تا خود را از ترکش...

11 آذر 1398

استعفای سعد حریری و پشت پرده های آن

با شروع تظاهرات اعتراض آمیز در لبنان به معضلات مالی یکی از گزینه هایی که از سوی بعضی سیاستمداران این کشور مطرح می گردد، استعفای سعد حریری نخست وزیر است؛ در خواستی که به نظر می رسد در پس آن اهدافی فراتر از استعفای یک نخست وزیر نهفته است.

10 آذر 1398

تکرار مواضع خصمانه هوک علیه ایران

به گزارش خبرنگاران، برایان هوک نماینده آمریکا در امور ایران امروز چهارشنبه با شرکت در نشست استماعی در کمیته روابط خارجی مجلس سنای کشورش ادعاهای تکراری و نخ نمای پیشین خود علیه ایران را تکرار کرد.

6 آذر 1398

پیام رهبر کره شمالی به آمریکا با اسب سواری در برف

رهبر کره شمالی سوار بر اسب سفید علیه تحریم های آمریکا صحبت کرده و خواستار خودکفایی بیشتر برای مایوس کردن واشنگتن شده است.

6 آذر 1398

قیمت خرید تضمینی 25کالا توسط دولت زیر ذره بین

خبرنگاران: اواخر شهریور امسال محمود حجتی در نامه ای به محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال جدید زراعی را پیشنهاد داد.

30 آبان 1398

برنامه ریزی ایران برای جذب فناوری 5G

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر این که 5G فناوری غالب جهان در دهه آینده خواهد بود، از برنامه ریزی های کشورمان برای جذب فناوری 5G خبر داد.

24 آبان 1398

نگرانی جامعه اطلاعاتی آمریکا از آسیب پذیری ترامپ در برابر رشوه احتمالی

بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا در نامه ای از آسیب پذیری ترامپ در برابر رشوه احتمالی سرویس های اطلاعات خارجی ابراز نگرانی نموده است.

17 آبان 1398

آمریکا و تحریم های آنها نمی تواند گزندی به اراده مقاومت وارد کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، شیخ علی دعموش معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: آمریکا و تحریم های آنها نمی تواند گزندی به اراده مقاومت وارد کند.

11 آبان 1398

کشور از فشار حداکثری عبور نموده و به شرایط ثبات رسیده است

دکتر علی اصغر مونسان عصر دوشنبه 1 مهر 1398 در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان همدان که در محل استانداری این استان برگزار گردید، گفت: اقتصاد مقاومتی در کشور به قدری خوب پیش رفته که در سخت ترین تحریم های بعد از انقلاب که آمریکایی ها با تمام قوت و هوشمندانه علیه...

6 آبان 1398

سفر ظریف به نیویورک برای بهره برداری از فرصت رایزنی با سران کشور هاست، کوشش فرانسه برای برگرداندن شرایط به قبل از خروج آمریکا برجام، برای حفظ منافع خود است

کارشناس مسائل بین الملل گفت: 90 درصد کوشش های فرانسه برای برگرداندن شرایط به قبل از خروج آمریکا، جلوگیری از زیان های جبران ناپذیری است که به دلیل تحریم ایران متوجه آنهاست.

5 آبان 1398

درخواست یک فرمانده ائتلاف سائرون عراق برای برگزاری جلسه ویژه در رابطه با تنش تهران - واشنگتن

یکی از فرماندهان ائتلاف سائرون عراق از احزاب سیاسی و ریاست های سه گانه کشورش خواست تا یک جلسه ویژه در رابطه با تنش ایران و آمریکا برگزار نمایند و موضع یکپارچه ای در رابطه با این موضوع اتخاذ نمایند.

4 آبان 1398

اجرای طرح کمربند سبز نجف تا کربلا برای مقابله با گرد و غبار

مسئول هماهنگی روابط منطقه ای سازمان حفاظت محیط زیست از اجرای طرح کمربند سبز نجف تا کربلا در عراق اطلاع داد و گفت: در این طرح علاوه بر کاشت تعداد زیادی درخت، شن های روان نیز تثبیت می شوند.

23 مهر 1398

عمران خان: چهره واقعی مودی را به دنیا نشان دادیم

نخست وزیر پاکستان گفت: چهره واقعی نارندرا مودی نخست وزیر هند را به مردم دنیا نشان دادیم.

21 مهر 1398

عراقچی به اسلوونی رفت

سید عباس عراقچی برای ادامه رایزنی های سیاسی خود در اروپا به اسلوونی رفت.

19 مهر 1398

ظریف: برجام هنوز نمرده است

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه ای با انتقاد از عمل نکردن اروپایی ها به تعهداتشان در برنامه جامع اقدام مشترک گفت که با وجود این، برجام هنوز نمرده است.

14 مهر 1398

ترامپ: دیدار با روحانی ممکن است

رئیس جمهوری آمریکا دیدار با حسن روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را محتمل دانست.

14 مهر 1398

آمریکا و لهستان توافقنامه توسعه 5G امضا کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، آمریکا و لهستان توافقنامه ای برای همکاری درباره توسعه فناوری های 5G امضا نموده اند. این در حالی است که نگرانی ها درباره نفوذ هواوی در کشورها، آمریکا را نگران نموده است.

10 مهر 1398

نخستین اجلاس گفتگوهای فرهنگی آسیایی آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگاران، این اجلاس با هدف فعال سازی ظرفیت های علمی و دانشگاهی ایران و آسیا و ارتباط و همکاری مستمر نخبگان ایرانی و آسیایی با حضور بیش از 70 نفر از شخصیت های برجسته فرهنگی و علمی از 20 کشور آسیایی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شروع به کار...

10 مهر 1398

اسلام آباد از احتمال بسته شدن آسمان پاکستان بر روی پروازهای هندی خبر داد

در پی تشدید تنش میان اسلام آباد و دهلی نو بر سر مسئله کشمیر، دولت اسلام آباد از احتمال بسته شدن آسمان این کشور بر روی پروازهای هندی خبر داد.

8 مهر 1398
تعداد: (74)