کارخانه ارج و اولین کولر ساخت ایران

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، کارخانه ارج در سال های 1319 و 1322 و 1325 پیروز به ساختن لاستیک اتومبیل و الکترو موتور و تلمبه برقی و ترانسفورماتور و سیم دینام شد که در موقع خود اولین سازنده آن در ایران بود.

کارخانه ارج و اولین کولر ساخت ایران

کارخانه ارج تا چند روز دیگر اولین کولر ساخت ایران که با طریقه تبخیری کار می کند را به بازار ایران عرضه می کند. کارخانه ارج قدیمی ترین کارخانه مصنوعات فلزی ایران است که از بیست و سه سال پیش [1316]در رشته های مختلف صنعت کار می کند.

این کارخانه برای اولین بار در سال 1334 پیروز به ساختن بخاری های روکش دار شد که تا آن موقع از خارج کشور وارد می شد. پس از کارخانه ارج کارخانجات دیگری نیز به ساختن آن مبادرت کردند، به طوری که در زمستان سال گذشته بازار بخاری های خارجی در ایران با شکست بسیار بزرگی روبه رو شد.

کارخانه ارج در سال های 1319 و 1322 و 1325 پیروز به ساختن لاستیک اتومبیل و الکترو موتور و تلمبه برقی و ترانسفورماتور و سیم دینام شد که در موقع خود اولین سازنده آن در ایران بود.

به طوری که پیش بینی می شود کولری هم که امسال بوسیله این کارخانه ساخته شده به مناسبت مزایای فنی بسیار عالی، ارزان قیمت و مصرف برق ناچیز آن مورد استقبال مصرف کنندگان داخلی قرار خواهد گرفت و کارخانه ارج برای آنکه بتواند بازار بزرگ کولر و پنکه را در سراسر ایران اشغال کند با فعالیت شدیدی مشغول تهیه تعداد زیادی از این کولر ها است. کارخانه ارج با داشتن وسایل و ماشین آلات موجود می تواند تمام مصرف کولر ایران را تأمین کند.

ساخت کولر بوسیله کارخانه ارج این نوید را می دهد که بزودی کارخانجات ایران بتوانند انواع لوازم برقی مورد مصرف را در خود ایران تهیه کرده و از این راه با ورود کالا های خارجی نظیر آن رقابت کنند.

منبع: روزنامه ایران

منبع: فرادید

به "کارخانه ارج و اولین کولر ساخت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارخانه ارج و اولین کولر ساخت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید