کرونا، تقویم فیفا را تغییر می دهد؟

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، به نقل از خبرگزاری رویترز، ویکتور مونتاگلیانی اظهار داشت ایجاد تقویم سالیانه برای فوتبال اروپا با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعویق بسیاری از لیگ های این قاره یک موضوع قابل بحث است.

کرونا، تقویم فیفا را تغییر می دهد؟

نایب رئیس فیفا گفت: امکان آنالیز و اجرای یک تقویم سالیانه برای فوتبال اروپا را داریم، زیرا جام جهانی 2022 به میزبانی قطر در ماه های نوامبر و دسامبر برگزار خواهد شد. این موضوع می تواند برای ما یک ایده باشد که قابلیت اجرایی دارد.

وی اضافه کرد: فصل فوتبالی در آمریکا اکنون طبق تقویم سالیانه برگزار می شوند که می تواند راهکار منطقی و تاثیرگذاری برای فوتبال اروپا و حتی آفریقا در شرایط کنونی باشد. ما می توانیم درباره این موضوع در سطوح ملی و قاره ای بحث و مذاکره کنیم.

نایب رئیس فیفا در سرانجام گفت: ایده ما برای دور انداختن نیست و می تواند راهکار خوبی برای دو سال آینده و جام جهانی 2022باشد. ما اکنون به این فکر کردیم که چگونه تقویم جدید را از سال 2024 معین کنیم. با توجه به بحران ویروس کرونا نیازمند پاسخ سریعی هستیم.

بیشتر لیگ های اروپایی پس از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتادند. جام ملت های اروپا 2020 به سال آینده موکول شد و رقابت های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا نیز به طور معمول در فصل تابستان قرعه کشی می شوند و فصل بهار سال بعد سرانجام می یابند.

منبع: فرارو

به "کرونا، تقویم فیفا را تغییر می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، تقویم فیفا را تغییر می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید