12 نکته برای استخدام یک کارمند خوب!

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، در زمان استخدام به این موارد توجه کنید

استخدام نیروی خوب و موثر به راحتی امکان پذیر نیست. در کنار ویژگی هایی مهمی نظیر سابقه، تجربه و مهارت خوب به شاخصه هایی دیگر نیز احتیاج است که در زیر به مهم ترین آنها اشاره نموده ایم.

12 نکته برای استخدام یک کارمند خوب!
 • باهوش بودن تنها یکی از موثرترین ویژگی ها برای پیروزیت یک فرد است. در انتخاب یک نیروی نو، شاخص های گوناگونی برای در نظر گرفتن وجود دارد، ولی باهوش بودن یکی از معیارهایی است که بهتر است زمان و ارزش زیادی برای آن بگذارید. در واقع این انتخاب، سرمایه گذاری برای آینده شرکت و روزهای استرس زای شما هست. هوش کارمند شما، می تواند در مدیریت شرکت بسیار فایده داشته باشد.
 • همرنگی با دیگران. فردی را در نظر داشته باشید، با او کار کنید، هر روز در مقابل چشم شما هست. تمام کارمندانتان روزانه این شخص را ببینند. آیا شما و بقیه می توانید هر روز و هر ساعت با خصوصیات آن فرد تعامل کنید؟ هنگام گرفتن نیروی تازه نفس، حواستان باشد که به نظم موجود به راحتی نمی توانید دست پیدا کنید.
 • جاه طلب. تنها وقتی یک کارمند در کارش جدیت به خرج می دهد که عاشق رشد باشد. طمع پیشرفت می تواند زمینه نبوغ در شرکت باشد. به علاوه این، خصلت جسارت و رک گویی را هم به محیط کاری می بخشد.
 • اهل کار. در پی اشخاصی باشید که فعال و پر انرژی باشند. یک کارمند خوب باید بتواند به راحتی تغییرات را بپذیرد. فعال بودن و تغییرپذیری در شرایطی که اوضاع رو به نابودی است می تواند ناجی شرکت باشد. اعتماد به نفس یک کارمند خوب، در شرایط بد هم می تواند برای شما ایده های خوب به همراه بیاورد. در شرایط خوب و باثبات بازار هم، یک نیروی فعال و پرانرژی بیشتر از یک کارمند ساکن و بی انگیزه پول به همراه بیاورد.
 • خودمختار. وقتی به عنوان مدیر شرکت، فردی را برای یک مسوولیت انتخاب می کنید، در واقع می خواهید قسمتی از کارها را به او بدهید رئیس شرکت، کارهای خودش را دارد. وقتی مسوولیت کاری را به یکی از نیروهایتان می دهید، بهتر است با خیال راحت به کارتان رسیده تا اینکه هر دقیقه یکی از شما بپرسد که چه کار کند! یک کارمند خوب، روی پای خود می ایستد.
 • استعداد مدیریتی. همواره این را مدنظر داشته باشید شاید در یک موقعیت خاص، احتیاج باشد که مدیریت بخشی از کارتان را به آن شخص بدهید. توانایی مدیریتی با اعتماد به نفس شکوفا شده و با پیروزیت های مکرر پرورش می یابد
 • شادابی. کارمندانی که با شادابی به شرکت وارد می شوند، با خودشان انرژی می آورند. این دسته از کارمندان می توانند کارهای نوآورانه انجام دهند. تماشا چنین افرادی برای دیگران هم بسیار انرژی بخش است. در محیطی با حضور افراد با انرژی و شاداب، شما هرگز احساس خستگی ندارید. در کنار افراد سرحال روزنه های امید در شکست هایتان هم، همواره روشن است.
 • صداقت. اگر تمام استعدادهای عالم در یک نفر جمع گردد، ولی اصالت و صداقت نداشته باشد، هیچ ارزشی ندارد. اگر هیچ چیز ندارید، صداقت باید پیشه کنید. اگر کارمندان شما صداقتشان را از دست بدهند، دیر یا زود اعتبار شرکت و سازمانتان صدمه می بیند.
 • اعتماد به نفس. اگر می خواهید مشتری هایتان متعجب شوند، تردیدی در این ویژگی نکنید. تنها کسانی می توانند چالش های نو را به جان خریده که جرات جلو رفتن را داشته باشند. یکی از خوبی های این افراد، سرمایه پنهانی است که دارند. زیرا اعتماد به نفس می تواند به دیگران هم یاد داده گردد.
 • سابقه. یک کارمند پیروز، به احتمال زیاد، گذشته پیروزی هم داشته است. مثلا اگر می خواهید یک جوان را در تخصص خاصی به خدمت بگیرید، مدرک تحصیلی اش می تواند بیانگر خوبی از توانایی های وی به حساب آید. رزومه، نقش مهمی در انتخاب شما دارد. اگر یک فرد مدت زیادی در یک شرکت مشغول به کار بوده است، این به آن معنی است که رضایت صاحب کار قبلی اش را جلب نموده است.
 • فروتن. فردی که از اعتبار و مهارت برخوردار باشد توانایی اش را در کارش نشان می دهد نه در صدایش. افراد خبره می دانند که احتیاجی نیست با داد و فریاد خودشان را به کسی به اثبات برسانند.
 • بازاریاب. بازاریاب یعنی فردی که بتواند به خوبی با مشتری ارتباط برقرار کند. یک قسمت مهم از تجارت ارتباط خوب با مشتری و ارائه خدمات و محصول به شیوه مناسب است. پیروزیت در کسب وکار برای شرکتی است که علاوه بر فراوری محصول خوب، دارای عرضه خوبی هم باشد.

شما می توانید به نیروهای خود آموزش ها و مهارت های مورد احتیاج را بدهید، ولی نمی توانید به راحتی در یک فرد اصالت، صداقت و خیلی از موارد گفته شده در بالا را ایجاد کنید. هر چقدر شرکت تان کوچک تر، اهمیت این مسائل بیشتر می گردد. در رابطه با دانش فرد می توانید انعطاف به خرج داده، ولی در رابطه با ویژگی هایش این ریسک را نکنید.

منبع: الی گشت

به "12 نکته برای استخدام یک کارمند خوب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 نکته برای استخدام یک کارمند خوب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید