آمریکا مدت معافیت تحریمی عراق برای واردات گاز و برق از ایران را کاهش داد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، یک مقام عراقی گفت که دولت آمریکا به اطلاع بغداد رسانده که مدت معافیت تحریمی عراق برای واردات گاز و برق از ایران را به یک ماه کاهش داده است.

آمریکا مدت معافیت تحریمی عراق برای واردات گاز و برق از ایران را کاهش داد

به گزارش گروه بین الملل انجمنهای سلوبلاگ، یک منبع دولتی در عراق امروز (پنجشنبه) به وبگاه روسیا الیوم از کاهش مدت زمان معافیت تحریمی عراق در خصوص ایران خبر داد.

او گفت که واشنگتن این موضوع را به عادل عبدالمهدی نخست وزیر دلت پیشبرد امور عراق خبر داده است و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا به طور رسمی این کاهش مدت زمان معافیت تحریمی را امضا کرده است.

به گفته وی، تا پیش از این مدت زمان معافیت تحریمی عراق برای خرید گاز و برق از ایران، 45 روزه بود اما با تصمیم جدید واشنگتن، این مدت به یک ماه کاهش می یابد.

این مقام عراقی در ادامه گفت که دولت آمریکا بهانه این اقدام خود را دخالت ایران در عراق ذکر و تهدید کرده است که اگر حملات به نیروهای آمریکایی در عراق ادامه یابد، معافیت تحریمی عراق به طور کامل برداشته می شود.

کاهش مدت زمان معافیت تحریمی عراق در حالی است که همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان، بسیاری از محافل رسمی و غیر رسمی در جهان خواستار توقف تحریم های آمریکا علیه ایران شده اند.

امروز نیز کشورهای روسیه، چین، سوریه، کوبا، نیکاراگوئه، کره شمالی، ونزوئلا و ایران نامه مشترکی را به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ارسال کرده و از او خواستند که رفع تحریم های یکجانبه آمریکا بر ایران را، که مانع مبارزه با شیوع ویروس کرونا شده است، خواستار شود. (جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا مدت معافیت تحریمی عراق برای واردات گاز و برق از ایران را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مدت معافیت تحریمی عراق برای واردات گاز و برق از ایران را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید