ابتلای حدود 5 درصد دانشجویان به کرونا

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، سرپرست دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به نقش مهم مراکز مشاوره در حمایت از دانشجویان به ویژه در ایام کرونا، بر ضرورت تقویت صندلی مراکز مشاوره در ساختار دانشگاه ها تاکید نمود و گفت: با آنالیز یک جامعه آماری 230 هزار نفره دانشجویی تعیین شد حدود 5 درصد آنها به کرونا مبتلا شده اند.

ابتلای حدود 5 درصد دانشجویان به کرونا

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، دکتر مجید صفاری نیا در نشست مجازی روسای مراکز مشاوره دانشگاهها با ابراز امید واری به ابلاغ نهایی سند ملی مشاوره و سلامت در امسال گفت: با ابلاغ این سند به حمایت فعالیت های مراکز مشاوره اضافه کرده خواهد شد.

وی اضافه کرد: با شیوع کرونا در کشور مراکز مشاوره از جمله بخش هایی در دانشگاهها بودند که حتی در ایام تعطیل هم فعالیت داشتند و خدمات آموزشی و مشاوره ای ارائه می دادند.

سرپرست دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه هنوز زمان انتها بیماری کرونا معین نیست گفت: مراکز مشاوره برنامه های آینده مداخله در بحران خودرا با لحاظ کردن شرایط حاضر تا تیرماه آینده تدوین و اجرا نمایند.

استاد رشته روانشناسی اجتماعی دانشگاه پیغام نور گفت: بیماری کرونا علاوه بر پیغامدهای اجتماعی اقتصادی، پیغامدهای روان شناختی نیز دارد گفت: قطعا حل مسائلی نظیر اضطراب و افسردگی نیازمند مداخلات روان شناسی است.

وی با اشاره به آمار کشوری فوت 57 هزار نفر بر اثر کرونا گفت: بخشی دانشجویان نیز در بیماری کرونا عزیزان خودرا از دست دادند بنابراین باید در زمینه سوگ به دانشگاهیان خدمات آموزشی و مشاوره ای ارایه دهیم.

دکتر صفاری نیا اضافه کرد: با آنالیز یک جامعه آماری 230 هزار نفری از دانشجویان معین شد 5 درصد دانشجویان به کرونا مبتلا شدند اعلب این دانشجویان در منازل بستری و تحت درمان بودند و حدود 146 نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.

سرپرست دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان محور فعالیت های مراکز مشاوره را شامل مداخلات بالینی در حوزه کاهش اضطراب و افسردگی، افزایش سواد سلامت در بین دانشجویان و تعامل با معاونت های دانشگاهها برای حل مسائل دانشجویان اعلام نمود.

وی تاکید نمود: علاوه بر جلب حمایت های معاونت های داخل دانشگاه باید روسای مراکز کوشش نمایند از دستگاههای اجرایی استان مانند استانداری، بهزیستی، اموزش و پرورش و ... یاری های اقتصادی و پشتیبانی جلب نمایند تا برنامه های خودرا با بهترین کیفت اجرا نمایند.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر صفاری نیا در انتها از روسای مراکز مشاوره خواست در برگزاری کارگاههای آموزشی از توانمندی اعضای هیات علمی و محققان منطقه خود استفاده نمایند و از روش های نوین ارتباط مجازی بهره ببرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابتلای حدود 5 درصد دانشجویان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای حدود 5 درصد دانشجویان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید