استفاده آزمایشی از فناوری گوگل برای مزارع بادی

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، گوگل این سرویس را به وسیله واحد ابری خود می فروشد که کوشش می نماید مشتریان را با ابزارهایی برای مدیریت استفاده از انرژی و کاهش آلایندگی، جلب کند. گوگل در سال 2019 اظهار داشت با شرکت دیپ مایند که شرکت خواهر آلفابت - شرکت مادر گوگل- است، برای ساخت نرم افزار هوش مصنوعی همکاری می نماید. این نرم افزار فراوری نیروی بادی را از 36 ساعت قبل، پیش بینی می نماید و به فراهم نمایندگان انرژی اجازه خواهد داد فراوری شبکه های نیرو را از قبل و با دقت بیشتری برنامه ریزی نمایند و با غیرقابل پیش بینی بودن فراوری نیروی بادی تا حدودی مقابله نمایند.

استفاده آزمایشی از فناوری گوگل برای مزارع بادی

آزمایشهای اولیه در دیتاسنترهای گوگل، ارزش نیروی بادی را به اندازه 20 درصد بهبود داد.

به گزارش ایسنا، لری کوچران، مدیر راه کارهای انرژی جهانی گوگل کلود گفت: برای نیروگاههای مشتری، سرویس هوش مصنوعی گوگل، پیش بینی هایی در اختیار آنها قرار می دهد تا بتوانند در زمان خرید و فروش در بازارهای انرژی، تصمیمات دقیق تری بگیرند.

شرکت انژی نخستین مشتری سرویس گوگل خواهد بود و از این سرویس در نیروگاه بادی خود در آلمان استفاده می نماید. اگر این برنامه آزمایشی پیروز باشد، این شرکت آن را در سراسر اروپا توسعه خواهد داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت نیروی فرانسوی با وجود افزایش اخیر قیمتهای پنلهای خورشیدی و توربینهای بادی، میخواهد فراوری نیروی تجدیدپذیر را تا سال 2030 بیش از دو برابر نموده و به 80 گیگاوات برساند. پیش از این انژی با سرویس ابری آمازون (AWS) همکاری نموده بود که رقیب سرویس گوگل کلود است.

منبع: فرارو

به "استفاده آزمایشی از فناوری گوگل برای مزارع بادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده آزمایشی از فناوری گوگل برای مزارع بادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید