تاثیر تصمیم ترامپ برای توقف مذاکره با کنگره بر وال استریت

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، خبرنگاران : پس از آنکه دونالد ترامپ از تصمیم خود برای توقف مذاکره با نمایندگان کنگره بر سر اجرای بسته جدید یاری مالی اطلاع داد، بورس وال استریت منفی شد.

تاثیر تصمیم ترامپ برای توقف مذاکره با کنگره بر وال استریت

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ به نقل از فارس رویترز خاطرنشان کرد، شب گذشته دونالد ترامپ خاطرنشان کرد که مذاکره با نمایندگان کنگره برای اجرای بسته های مالی را متوقف نموده است، بورس وال استریت منفی گردد. در این راستا شاخص S&P500 درصد از بیشینه خود در معاملات دیروز پایین آمد. سهام شرکت های هواپیمایی آمریکا هم کاهش یافت به گونه ای که سهام شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز 3.6 درصد منفی شد.

رابرت فیپس، مدیر موسسه سرمایه گذاری پراستیرلینگ در آستین تگزاس می گوید بخش قابل توجهی از رشد بورس آمریکا که طی هفته گذشته شاهد بودیم بر مبنای امید به اجرای بسته های یاری مالی بیشتر بوده است. حالا انگیزه های بسیار کمتری برای برگرداندن پول در بورس آمریکا پیش از انتخابات وجود دارد.

تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا همچنان رو به افزایش است و امید به توافق دولت با کنگره برای انجام بسته های مالی بیشتر باعث شده بود تا بورس این کشور بتواند با تبعات خبر ابتلای ترامپ به کرونا مقابله کند.

بر همین اساس شاخص داوجونز صنعتی 375 واحد معادل 1.34 درصد ریخت و S&P500 هم 1.4 درصد منفی شد. شاخص نزدک کامپوزیت هم 1.5 7 درصد پایین آمد.

کریس زاکارلی، کارشناس ارشد سرمایه گذاری در موسسه آلیانس در شهر شارلوت ایالت کارولینای شمالی می گوید پرواضح است که بازارهای سهام روی اجرای احتمالی بسته های یاری مالی یاری نموده بودند.

اخیرا نیز رئیس کل بانک مرکزی آمریکا هشدار داده است که فرایند بهبود اوضاع مالی در این کشور تا رسیدن به نتیجه راه زیادی دارد.

منبع: اقتصادنیوز

به "تاثیر تصمیم ترامپ برای توقف مذاکره با کنگره بر وال استریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر تصمیم ترامپ برای توقف مذاکره با کنگره بر وال استریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید