حمایت جانانه اتحادیه بازیکنان پرتغال علیه توهین به مهدی طارمی

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، مهدی طارمی ستاره ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه پورتو این روز ها در فضای مجازی به شدت از سوی بعضی از طرفداران رقیب پورتو مورد اهانت نهاده شد.

حمایت جانانه اتحادیه بازیکنان پرتغال علیه توهین به مهدی طارمی

در همین رابطه اتحادیه بازیکنان بیانیه ای صادر کرد و در آن از مهدی طارمی مهاجم پورتو در مقابل انتقاداتی که اخیراً به او وارد شده، دفاع کرد. اتحادیه بازیکنان بی احترامی، ایجاد نفرت و خشونت علیه بازیکن کشورمان را محکوم کرد.

بیانیه اتحادیه بازیکنان شاغل در پرتغال در حمایت از ستاره ایرانی به توضیح زیر است:

اتحادیه بازیکنان بی احترامی، ابراز تنفر و خشونت در فصل 2022/2023 را محکوم می نماید و حمایت کامل از مهدی طارمی را نشان می دهد.

فصل 2022/2023 متأسفانه با اتفاقات متعددی همراه است که محیطی از تحقیر، عدم تحمل، بی احترامی و خشونت را نشان می دهد که شایسته محکومیت با صدای واحد همه عوامل ورزش است.

نه تنها در پرتغال، بلکه در سراسر اروپا، حملات و مظاهر نفرت در ورزشگاه ها و شبکه های اجتماعی افزایش یافته و نام نیک و رفتار حرفه ای بازیکنان را به خطر می اندازد.

محیط آزار و اذیت دائمی که رفتار حرفه ای مهدی طارمی بازیکن پورتو را زیر سوال می برد، متأسفانه نمونه ای از این تحقیر است. اتحادیه بازیکنان با تاکید بر همبستگی و حمایت کامل از طارمی خواهان احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است.

این بر عهده تیم های داوری است که ارزیابی خود را از پیشنهاد های داخل زمین بازی انجام دهند و فقط آن ها می توانند در این زمینه قضاوت نمایند. این پذیرش بدون تعصب به نظرات هواداران، مستلزم احترام به بازی و قهرمانان، به ویژه آن هایی که مسئولیت عمومی دارند، می باشد.

آزادی مطبوعات یک ارزش اساسی و تزلزل ناپذیر دموکراسی ماست. در این زمینه، واضح است که پروتکل لیگ، هنگام خطاب به انجمنهای سلوبلاگ، این آزادی را محدود می نماید. به همین ترتیب، بازیکنان و مربیان این حق را دارند که بعضی از سوالاتی که از آن ها پرسیده می گردد را بپذیرند یا از پاسخ دادن خودداری نمایند. بنابراین، به جای اینکه هر یک از طرفین اعمال آزادی خود را به حد افراط برسانند، آنچه ضروری است این است که به دامنه وظایف خود احترام بگذارند و عقل سلیم داشته باشند.

درست است که راه مبارزه با این پدیده ها مستلزم اثربخشی و سرعت اجرای عدالت با استفاده از تمام ابزار های در اختیار است، اما مهمتر از آن این است که از عوامل ورزشی بخواهیم بدانند که اعمال و گفتار آن ها عواقب دارد.

ایلنا

منبع: فرارو

به "حمایت جانانه اتحادیه بازیکنان پرتغال علیه توهین به مهدی طارمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت جانانه اتحادیه بازیکنان پرتغال علیه توهین به مهدی طارمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید