روش های خانگی برای توقف خارش جای نیش پشه

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، چند راه بسیار ساده برای از بین بردن خارش جای نیش پشه ها را به شما معرفی کنیم که گاهی حتی می توانند در چند ثانیه این احساس را از بین ببرد.

روش های خانگی برای توقف خارش جای نیش پشه

به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سیما؛ با آغاز فصل تابستان پشه ها بسیار زیاد شده و چه در خانه و چه در هوای آزاد افراد در معرض نیش این حشرات قرار دارند که می تواند دردناک باشد و احساس خارش ایجاد کند. ما در اینجا قصد داریم چند راه بسیار ساده برای از بین بردن خارش جای نیش پشه ها را به شما معرفی کنیم که گاهی حتی می توانند در چند ثانیه این احساس را از بین ببرد.

راه های از بین بردن خارش جای نیش پشه ها

1. آلوئه ورا: این ماده برای پوست بسیار مفید بوده و می تواند ان را در برابر آفتاب محافظت کند. همچنین آلوئه ورا می تواند خارش نیش پشه را از بین برده و یک درمان برای آکنه نیز محسوب شود.

2. پوست موز: پوست موز یکی از راه هایی است که معمولا به ذهن نمی رسد، اما بسیار کاربردی است. تنها کافی است که بخش داخلی پوست موز را بر روی جای نیش پشه بکشید تا خارش آن خوب شود.

روش های خانگی برای توقف خارش جای نیش پشه

3. یخ: بلافاصله پس از گزیده شدن چند قطعه یخ را داخل یک پارچه قرار داده و آن را بر روی جای گزیدگی قرار دهید. با این روش از تورم جای گزیدگی پیشگیری کرده و مانع خارش آن خواهید شد. اگر تمام بدنتان دچار گزیدگی شده باشد، دوش آب سرد می تواند کمک کند.

4. نمک: یکی دیگر از راه های طبیعی از بین بردن خارش پشه استفاده از نمک است. نمک با خنک کردن جای گزیدگی به سرعت احساس خارش را از بین می برد.

5. خمیر دندان: بهترین خمیر دندان طعم نعنایی آن است. با قرار دادن خمیر دندان بر روی جای گزیدگی، جوش به سرعت خشک شده و خارش آن نیز از بین می رود.

روش های خانگی برای توقف خارش جای نیش پشه

6. جوش شیرین: جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و سپس آن را بر روی جای گزیدگی قرار دهید. پس از 15 دقیقه متوجه خواهید شد که هیچ اثری از خارش باقی نمی ماند. هرچند بهتر است این روش را به عنوان آخرین راه حل در نظر بگیرید چرا که برای پوست مضر است.

7. آبلیمو: اسید های موجود در آبلیمو باعث از بین رفتن جای گزش و خارش ان شده و همچنین مانع ایجاد عفونت می شود. هرچند باید پس از استفاده جای گزیدگی را با آب بشویید چرا که ممکن است باعث ایجاد لکه بر روی پوست شود.

8. الکل: الکل ضد عفونی یکی از چیز هایی است که در حال حاضر در همه خانه ها موجود است. مقداری الکل را بر روی پنبه ریخته و روی جای گزیدگی بکشید. پس از چند ثانیه خارش آن به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "روش های خانگی برای توقف خارش جای نیش پشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های خانگی برای توقف خارش جای نیش پشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید