شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان؛ حیف این تیم!

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، خبرنگاران: دومین روز مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت های والیبال سال 2022 دیروز (پنج شنبه 30 تیرماه) با دو ملاقات در سالن یونیپول شهر بولوینا ایتالیا پیگیری شد.

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان؛ حیف این تیم!

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ؛ در دومین ملاقات تیم های ملی والیبال ایران و لهستان به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی در این مسابقه سه بر دو مغلوب لهستان تیم نخست رده بندی دنیا شدند. لهستانی ها در ست های دوم و چهارم این مسابقه 26 بر 24 و 25 بر 16 مغلوب ایران شدند، اما در ست های اول، سوم و پنجم با امتیاز های 25 بر 21، 25 بر 18 و 15 بر 7 به پیروزی رسیدند و به مرحله نیمه نهایی و چهار تیم برتر مسابقات صعود کردند.

تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت پور شروع کرد. در ابتدای ست نخست میلاد عبادی پور سرویس زد و تیم ایران با دفاع خوب نخستین امتیاز را به دست آورد. در ادامه دو تیم رقابت بسیار نزدیکی با هم داشتند، اما وقت استراحت فنی نخست این ست 12 بر 9 به لهستان رسید.

این ست پس از افت و خیز فراوان 25 بر 21 به سود لهستان به انتها رسید. عطایی در این ست از دو وقت استراحت خود استفاده کرد و ملی پوشان را دعوت به آرامش بیشتر در زمین مسابقه کرد. لهستان در این ست 13 امتیاز حمله به دست آورد و ایران 10 امتیاز، تیم ایران در دفاع دو امتیاز کسب، اما لهستان یک پوئن و در سرویس نیز دو تیم دو امتیاز کسب کردند. دریافت خوب لهستانی ها در این ست یاری زیادی به برد این تیم کرد، با این حال امین اسماعیل نژاد با کسب 9 امتیاز، برترین بازیکن این ست بود.

در ابتدای ست دوم لهستان چهار بر یک پیش افتاد تا عطایی وقت استراحت فنی درخواست کند. در امتیاز 10 دو تیم با اسپک اسماعیل نژاد برابر شدند تا کمی استراس بازیکنان ایران کاهش یابد. وقت فنی استراحت این ست 12 بر 11 به سود ایران شد. در این لحظه دو تیم در حمله نیز در مجموع در امتیاز 20 برابر شدند که نشان از رقابت بسیار نزدیک تیم های ایران و لهستان در این مسابقه داشت. در ادامه این ست لهستان چهار امتیاز متوالی به دست آورد و عطایی مجبور به گرفتن وقت استراحت در امتیاز 15 بر 12 به سود لهستان شد. ملی پوشان در امیتاز های 16 و 18 با حریف برابر شدند و مهدی جلوه امتیاز 19 را برای ایران به دست آورد تا سرمربی لهستان وقت استراحت درخواست کند. در نهایت این ست 26 بر 24 به سود ایران به انتها رسید تا دو تیم یک بر یک در ست شماری برابر شوند. عملکرد تیم ایران در ست دوم به گونه ای بود که تیم ایران در حمله 26 بر 24 از حریف پیش افتاد، بعلاوه در دفاع چهار بر سه جلو افتاد و در سرویس نیز دو تیم در امتیاز سه برابر شدند.

رقابت نزدیک دو تیم در ست سوم نیز ادامه یافت و وقت استراحت فنی این ست نیز 12 بر 11 به سود لهستان شد. در این ست تماشاگران حاضر در سالن که بیشتر آن ها ایرانی بودند، با هر حمله ملی پوشان ایران یک تا سه شمارش می کردند و در حمایت از تیم ایران چیزی کم نگذاشتند. در امتیاز 17 بر 14 به سود لهستان عطایی درخواست وقت استراحت کرد تا افزایش امتیاز دو تیم جلوگیری کند. در نهایت این ست با امتیاز 25 بر 18 به سود لهستان به انتها رسید تا عقاب ها از نظر ست شماری دو بر یک پیش بیافتند. عطایی در امتیاز 20 بر 14 ست سوم ترکیب تیم ایران را تغییر داد تا بازیکنان اصلی برای ست چهارم استراحت نمایند.

در ابتدای ست چهارم تیم ایران سه امتیاز متوالی به دست آورد. ملی پوشان ایران در ادامه این ست اقتدار خود را بر حریف دیکته کردند و 25 بر 16 این تیم را شکست دادند تا دو تیم از نظر ست شماری دو بر دو برابر شوند و ست حساس پنجم معین نماینده نتیجه نهایی مسابقه باشد. سرمربی لهستان در میانه این ست به بازیکنان اصلی خود استراحت داد.

شاگردان بهروز عطایی در ابتدای ست پنجم برخلاف ست چهارم، چهار امتیاز متوالی به حریف دادند و در نهایت ملی پوشان ایران به رغم کوشش و ارائه عملکردی تحسین برانگیز در این ملاقات، در ست پنجم 15 بر 7 مغلوب لهستان شدند تا در نهایت سه بر دو نتیجه این مسابقه را واگذار نمایند و به کار خود در این رقابت ها با کسب رتبه هفتم لیگ ملت ها انتها دهند.

سیلیکا الکساندر، کوچانوفسکی جیکو، بارتوش کورک، کمیل سمنیوک، متئوش بینیک و مارسین یانوش ترکیب تیم لهستان در ابتدای این مسابقه بود که در منطقه ها شش گانه زمین این تیم قرار گرفتند و راهنمایی این تیم را نیکولا گربیچ برعهده داشت.

کولادوس فابریکه از فرانسه و ورا مچان والتر هوگو از پرو به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت ملاقات ایران و لهستان را برعهده داشتند.

در نخستین مسابقه دیروز نیز فرانسه سه بر صفر ژاپن را شکست داد و حریف ایتالیا در مرحله نیمه نهایی شد.

مرحله نیمه نهایی لیگ ملت ها 2022 روز شنبه یکم مردادماه با دو ملاقات در شهر بولونیا پیگیری خواهد شد.

منبع: فرارو

به "شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان؛ حیف این تیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان؛ حیف این تیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید