صادرات نفت آمریکا به کره جنوبی و ژاپن اوج گرفت

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ به نقل از رویترز، درحالی که تخفیف های بالای تولیدکنندگان نفت آمریکا، به دنبال از دست دادن بازار چین، مورد استقبال پالایشگاه های آسیا قرار گرفته است، صادرات نفت آمریکا به کره جنوبی و ژاپن این ماه رکورد خواهد زد.

صادرات نفت آمریکا به کره جنوبی و ژاپن اوج گرفت

داده های ردیابی کشتی تامپسون رویترز نشان می دهد که صادرات نفت خام آمریکا به کره جنوبی در ماه سپتامبر، به رکورد حداقل 230 هزار بشکه در روز می رسد. طبق همین داده ها، صادرات نفت آمریکا به ژاپن هم به رکورد حداقل 134 هزار بشکه در روز خواهد رسید.

دو تن از تاجران و کارگزاران قراردادهای خرید نفت می گویند پالایشگاه های کره جنوبی و ژاپن از تخفیف بزرگ 10 دلاری (به ازای هر بشکه) قیمت نفت خام شاخص دابلیوتی آی آمریکا، با شاخص نفت برنت، بهره می برند. قیمت نفت خام فراوریکنندگان آمریکایی بر پایه شاخص دابلیوتی آی معین گردیده است.

یک کارگزار محموله های نفتی از سنگاپور می گوید: پالایشگاه های کره جنوبی و ژاپن به دنبال جایگزین مناسبی برای منابع از دست رفته از سوی واردات ایران هستند که حالا میزان قابل توجهی از آن را از جانب ایالات متحده به دست آورده اند.

او ادامه داد: تخفیف بزرگ قیمت دابلیوتی آی در مقایسه با برنت، مقاومت در برابر آن را سخت نموده است.

یم وو کیونگ، سخنگوی پالایشگاه برتر کره جنوبی، اس کی انرژی، می گوید: خرید نفت آمریکا توسط ما کاملا به علت مزیت قیمتی آن است.

سخنگوی بزرگترین پالایشگاه ژاپن، شرکت نفت و انرژی نیپون، گفت که شرکت او فرمانی از سوی دولت برای توقف واردات از ایران دریافت ننموده است.

قیمت های نفت آمریکا به علت افزایش میزان فراوری نفت در این کشور و از دست دادن بازار چین، به علت مناقشات تجاری بین دو کشور، تحت فشار قرار گرفته اند و فراوریکنندگان این کشور به دنبال راهی برای پیدا کردن مشتری برای نفت خام خود هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صادرات نفت آمریکا به کره جنوبی و ژاپن اوج گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت آمریکا به کره جنوبی و ژاپن اوج گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید