عراقچی: به ساختار توافق دست پیدا نموده ایم

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، تهران (پانا) - رئیس تیم هیات ایران در مذاکرات وین می گوید، در مجموع می توان گفت که پیشرفت خوبی در مذاکرات وین اجرا شده است و امید است در هفته آینده که مجدداً گفتگوها شروع می گردد، هیئت ها که می آیند تصمیم های خود را برای رسیدن به یک توافق گرفته باشند.

عراقچی: به ساختار توافق دست پیدا نموده ایم

سید عباس عراقچی عصر روز چهارشنبه بعد از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام اظهار کرد: دور چهارم مذاکرات در وین امروز پایان پیدا کرد و بعد از دو هفته مذاکرات فشرده در موضوعات مختلف و دو هفته کاری بسیار سخت تصمیم گرفتیم که یک جمع بندی از کار داشته باشیم.

وی با بیان این که در خصوص موضوعات به جامانده، هیات ها برای انجام آخرین مشورت ها به پایتخت های خود مراجعه می نمایند، ادامه داد: ما پیروز شدیم در طول این دو هفته به مقدار زیادی کار را به پیش ببریم و الان می توانیم بگوییم که به چارچوب یک توافق رسیده ایم. به ساختار توافق دست پیدا نموده ایم و متن اصلی توافق و ضمیمه هایی که خواهد داشت معین شده است. البته مذاکرات در خصوص متن به پایان نرسیده و در خصوص بسیاری از بندهای توافق، هنوز در حال مذاکره هستیم.

عراقچی توضیح داد: بعضی از موضوعات کلیدی کماکان مورد اختلاف است و در خصوص آن توافق حاصل نشده است به همین دلیل هیئت ها تصمیم گرفتند که چند روزی تنفس بدهند و برای انجام مشورت های لازم به پایتخت ها مراجعه نمایند.

این دیپلمات ارشد ایران با بیان اینکه در مجموع می توانیم بگوییم که پیشرفت های خوبی داشتیم ولی هنوز نمی توانیم بگوییم کار تمام شده است، ادامه داد: امیدوارم در هفته آینده که مجددا گفتگوها شروع می گردد هیات ها که می آیند تصمیمات خود را برای رسیدن به یک توافق گرفته باشند.

وی اضافه نمود: مواضع قطعی ما کاملاً روشن است. بر روی مواضع مان ایستادگی کردیم و تا به امروز تمام امور بر اساس مواضع قطعی ما پیش رفته است و اختلاف جایی است که با منافع و مواضع ما تعارض پیدا می گردد.

وی در پایان گفت: امیدواریم در هفته آینده مذاکرات فرایند بهتری را به خود بگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "عراقچی: به ساختار توافق دست پیدا نموده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: به ساختار توافق دست پیدا نموده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید