مرسدس برقی ویژن EQXX با برد بیش از 1000 کیلومتر

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، خودروسازی المانی مرسدس بنز، پس از نمایش یک نمونه اولیه خودروی برقی در ماه جولای امسال میلادی، اکنون در آستانه معرفی یک نمونه الکتریکی مفهومی جدیدتر از آن به نام Vision EQXX است که برد باورنکردنی بیش از 1000 کیلومتر یا 621.4 مایل را در دنیای واقعی ارائه می دهد.

مرسدس برقی ویژن EQXX با برد بیش از 1000 کیلومتر

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، دنیا به طور فزاینده ای به سمت یک جامعه سبز با راهکار های انرژی کارآمد و پایدار از نظر زیست محیطی در حرکت است. گذر از موتور های قابل احتراق به وسایل نقلیه الکتریکی در بعضی کشور ها شگفت انگیز و سریع بوده است. خودروسازان سنتی در حال تنو نظر در خطوط فراوریی خود با هدف خروج از موتور های گازسوز به سمت موتور های تمام الکتریکی در اوایل دهه آینده هستند. مرسدس بنز یکی از این سازندگان مطرح است که میخواهد تا سال 2030 به یک فراوری کننده کامل خودرو های برقی تبدیل گردد. این خودروساز اگرچه چندین مدل الکتریکی را در دست توسعه دارد، اما خودروی تمام برقی فوق کارآمد VISION EQXX می تواند یکی از انقلابی ترین آن ها باشد.

نکته حائز اهمیت درباره این خودرو برقی نو مرسدس بنز این است که ما حتی تاریخ عرضه این خودرو را در اکنون در اختیار داریم. مارکوس شفر، مدیر اجرایی مرسدس در لینکدین اعلام نموده است که Vision EQXX در تاریخ 3 ژانویه 2022 وارد بازار می گردد. شفر بعلاوه جزئیاتی در خصوص این خودروی مفهومی بیان کرد. مرسدس ویژن EQXX قرار است به کارآمدترین خودروی الکتریکی تبدیل گردد که این خودروساز آلمانی تا به امروز ساخته است. مرسدس می خواهد آیرودینامیک خودرو را افزایش دهد و به طور خاص، انتظار می رود Vision EQXX، مرسدس EQS را از نظر داشتن کمترین ضریب درگ شکست دهد.

شایان ذکر است، مرسدس EQS دارای ضریب درگ 0.20 است که کمترین میزانی است که تا به حال در یک خودروی فراوریی دیده شده است. مرسدس بعلاوه قرار است چگالی انرژی باتری Vision EQXX را در مقایسه با مرسدس EV پرچمدار 20 درصد بیشتر کند. بعلاوه گفته می گردد این خودرو برد حرکتی بیش از 1000 کیلومتر را با یک بار شارژ ارائه می دهد. البته باید اشاره نمود که مشخصات برد اولیه VISION EQXX زمانی که برای اولین بار معرفی گردید، 1200 کیلومتر بود. به هر حال انتظار می رود که مشخصات بیشتری از این خودرو، در طی روز های آینده منتشر گردد.

منبع: motor1

ترجمه: مصطفی جرفی-انجمنهای سلوبلاگ

منبع: فرارو

به "مرسدس برقی ویژن EQXX با برد بیش از 1000 کیلومتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرسدس برقی ویژن EQXX با برد بیش از 1000 کیلومتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید