مرگ جورج فلوید؛ دادگاه مصالحه 27 میلیون دلاری را تایید نکرد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده درک شووین، پلیسی که باعث مرگ جورج فلوید شد، تکذیب کرد که دادگاه پنهانی به مسئولان شهر اجازه داده که 27 میلیون دلار بابت مصالحه به خانواده فلوید بپردازند. وکلای چاوین استدلال می کنند که زمان این مصالحه یعنی در میانه انتخاب هیئت منصفه، باعث پیشداوری در رسیدگی خواهد شد.

مرگ جورج فلوید؛ دادگاه مصالحه 27 میلیون دلاری را تایید نکرد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، به نقل از ایندیپندنت، قاضی پیتر ای. کیهیل از دادگاه منطقه ای شهرستان هنپین روز سه شنبه در دادگاه گفت: در نهایت، این کیفرخواستی فدرال است. این دادگاه در آن دخالتی نداشته است.

او اضافه کرد: به نظر من مسئولان شهر می خواهند از مسئولیت شان شانه خالی کنند و آن را به گردن دادگاه بیندازند که مسئولیتی در این زمینه ندارد.

پیشتر واشنگتن پست گزارش داده بود که مسئولان شهر مینیاپولیس با قاضی منطقه ای شهرستان هنپین، تادریک اس. بارنت، که با مصالحه موافقت کرد مشاوره کرده اند. این بالاترین مبلغ مصالحه در تاریخ این شهر و یکی از بالاترین ارقام در پرونده های مربوط به مرگ کسی در ارتباط با پلیس است.

ولی روز سه شنبه، قاضی کیهیل، همکار قاضی بارنت، که ریاست محاکمه را بر عهده دارد، توصیف او از رویدادها را رد کرد.

کیهیل گفت: یادم است که در گفتگو با قاضی بارنت، پاسخ این بود: ما نمی توانیم به شما بگوییم چه کنید. و به نظر من او ابراز نگرانی کرد که باید چنین کاری در بحبوحه انتخاب هیئت منصفه انجام شود. یعنی این دادگاه چنین مصالحه ای را تایید نکرده. ما در حال حاضر اختیاری در این زمینه نداریم.

روز جمعه، شهر مینیاپولیس مصالحه رکوردشکن بیست و هفت میلیون دلاری با خانواده جورج فلوید را تایید کرد. شووین متهم به قتل جورج فلوید با گذاشتن زانو بر گردن او به مدت چند دقیقه در حال بازداشت در ماه می گذشته است.

در آن زمان جیکاب فری، شهردار مینیاپولیس و خانواده فلوید از این تصمیم استقبال کردند و استدلالشان این بود که نقطه عطفی در برخورد با خشونت پلیس است.

بن کرامپ، وکیل حقوق مدنی که کنندگی خانواده فلوید را به عهد دارد، در باره مصالحه گفت: برای آمریکا این کافی نیست که بگوییم جان سیاهان ارزش دارد. باید با اعمال خود نشان بدهیم که جان سیاهان ارزش دارد.

در پی این تصمیم، ایریک نلسون، وکیل شووین، گفت که زمان مصالحه به شدت باعث پیشداوری در باره نتیجه محاکمه خواهد شد، محاکمه ای که هنوز در مراحل ابتدایی است.

نلسون آن زمان در دادگاه گفت: بسیار نگرانم که خبری که روز جمعه در رابطه با مصالحه مدنی منتشر شد درست در بحبوحه انتخاب هیئت منصفه است. عالیجناب، من حیرت کرده ام.

نلسون درخواست کرد که محاکمه تا اواخر مارس به تعویق بیافتد، و پیشنهاد تغییر محل محاکمه به شهری دیگر را هم عنوان نمود. قاضی کیهیل گفت که روز چهارشنبه احتمالا درباره تعویق دادرسی حکم خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرگ جورج فلوید؛ دادگاه مصالحه 27 میلیون دلاری را تایید نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ جورج فلوید؛ دادگاه مصالحه 27 میلیون دلاری را تایید نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید