منطقه ها شرقی استان اصفهان در زمستان سوخت دوم و جایگزین داشته باشند!

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: با توجه به رشد 10 درصدی مصرف نمایندگان گاز به ویژه در بخش خانگی و صنایع، احتمال کسری گاز در زمان پیک مصرف وجود دارد و شهرستان های شرق استان باید سوخت دوم را جایگزین نمایند.

منطقه ها شرقی استان اصفهان در زمستان سوخت دوم و جایگزین داشته باشند!

به گزارش گروه استان های انجمنهای سلوبلاگ از اصفهان، سید مصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به اینکه برای انتقال گاز به شهرستان های شرق استان مسیری حدود 300 کیلومتر با تدابیر ویژه ای طی می گردد، گفت: برای برخورداری مستمر از گاز طبیعی باید اقدامات لازم برای بهره مندی از سوخت دوم در این منطقه ها تدارک دیده گردد.

وی اضافه نمود: احتمال قطع گاز در بعضی مواقع که خارج از اختیار ماست وجود دارد و در صورتی که سوخت دوم تدارک دیده نگردد ممکن است با مشکل روبرو شویم.

علوی با تاکید بر اینکه هزینه انتقال خط گاز به منطقه ها شرقی استان اصفهان بسیار سنگین است اضافه نمود: در حال حاضر برای گازرسانی به منطقه ها شرقی استان از گاز سی ان جی استفاده شده به این صورت که گاز در شهرستان نایین درایستگاه مادر فشرده سازی و به وسیله مخازن فشار قوی به ایستگاه های دختر منتقل و از آنجا به شبکه شهری تزریق می گردد.

وی با تاکید بر مصرف منطقی و بهینه گاز طبیعی برای پیشگیری از کسری گاز، اضافه نمود: سال گذشته نزدیک به 15 میلیون متر مکعب کسری گاز در زمان پیک مصرف در استان وجود داشت و سال جاری هم با توجه به رشد 10 درصدی مصرف گاز به ویژه در بخش خانگی و صنایع، پیش بینی می گردد امکان اعمال محدودیت مصرف گاز بر مبنای نظرمرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز وجود دارد.

سال جاری هم قبوض گاز با مصرف 200 مترمکعب در ماه رایگان می شوند

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خاطر نشان کرد: در صورتی که مشترکان خانگی فقط در سه ماهه پایانی زمستان اندازه مصرف خود را هر ماه به 200 مترمکعب برسانند قبض آنها رایگان می گردد.

وی با تاکید بر اینکه شرکت گاز استان اصفهان تا حد توان با اولویت تامین گاز خانگی به صورت ویژه در استان کوشش خواهد نمود، گفت: مشترکان با صرفه جویی در مصرف می توانند افزون بر سرعت بیشتر در رسیدن گاز به صنایع، اشتغالزایی و ارزش اضافه نموده ایجاد نمایند.

علوی ادامه داد: استان اصفهان با مصرف سالانه بیش از 21 میلیارد متر مکعبی گاز در همه بخش ها به علت توسعه صنعتی و تراکم جمعیت دومین استان پرمصرف کشور بعد از تهران است.

ص

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "منطقه ها شرقی استان اصفهان در زمستان سوخت دوم و جایگزین داشته باشند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه ها شرقی استان اصفهان در زمستان سوخت دوم و جایگزین داشته باشند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید