پذیرش 785 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، خبرنگاران/مازندران معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل از پذیرش 785 دانشجوی جدید در این دانشگاه اطلاع داد.

پذیرش 785 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بابل

فرزان خیرخواه از ورود 785 دانشجوی پذیرفته شده در آزمون های ورودی سال تحصیلی 1400-1399 به این دانشگاه اطلاع داد.

وی ضمن تبریک به دانشجویان جدیدالورود گفت: این دانشگاه بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در سال تحصیلی جاری پذیرای 619 دانشجوی جدید به وسیله آزمون سراسری سال99 بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان نمود: از این تعداد 112 دانشجو در رشته پزشکی، 34 نفر در رشته دندان پزشکی، 80 نفر در دانشکده پرستاری و مامایی بابل، 48 نفر در رشته های دانشکده توانبخشی، 145 نفر در رشته های پیراپزشکی، 52 نفر در رشته های دانشکده پرستاری و مامایی رامسر و 108 نفر در رشته های پزشکی، دندانپزشکی ، پرستاری و فیزیوتراپی واحد پردیس خودگردان دانشگاه پذیرفته شده اند.

وی با ذکر این نکته که حدودا 56 درصد پذیرفته شدگان دانشجوی دختر و 44 درصد پسر هستند، گفت: ثبت نام این دانشجویان کاملا به صورت الکترونیکی انجام گرفته است و این دانشجویان به وسیله سامانه نوید در کلاس های درس مجازی به صورت آنلاین و آفلاین شرکت می نمایند.

خیرخواه اضافه نمود: در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دستیاری شامل مقاطع فوق تخصصی بالینی، دستیاری تخصصی پزشکی و دندانپزشکی، کارشناسی ارشد ناپیوسته، 166 دانشجوی جدید مورد پذیرش قرار گرفتند و با توجه به اینکه اسامی پذیرفته شدگان مقطع دکترای تخصصی PhD هنوز اعلام نشده است بر این تعداد اضافه نموده نیز خواهد شد.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان توضیح داد: تعداد کل دانشجویان در حال تحصیل و دانشجویان جدید الورد بیش از 4227 دانشجو است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پذیرش 785 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش 785 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید