ابلاغ تعرفه دندانپزشکی برای اولین بار در کشور ، 267 خدمت دندانپزشکی تعرفه دار شده اند

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: برای اولین بار تعرفه دندانپزشکی بعد از 40 سال ابلاغ شد.

ابلاغ تعرفه دندانپزشکی برای اولین بار در کشور ، 267 خدمت دندانپزشکی تعرفه دار شده اند

قاسم صادقی در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: هدف کلان و راهبرد اصلی ما در حوزه دندانپزشکی دسترسی عادلانه مردم به خدمات و توسعه و بهبود نظام ارائه خدمات است.هدف کمّی نیز افزایش سالیانه 10 درصدی به خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی نسبت به سال پایه خواهد بود.

رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که چند برنامه از 22 برنامه طرح عدالت و تعالی در پنج دانشگاه علوم پزشکی کشور پایلوت اجرا می گردد، اعلام کرد: استقرار نظام یکپارچه خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی بر اساس نظام ارجاع و سطح بندی خدمات و مراکز دندانپزشکی، اعتباربخشی و رتبه بندی این مراکز، ارتقای شرایط کنترل عفونت در این مراکز، توسعه نظارت و ارزیابی هوشمند مراکز و لابراتوار های دندانپزشکی، محاسبه شاخص هزینه جغرافیایی به منظور تعدیل منصفانه تعرفه های استانی، برنامه های مذکور هستند.

صادقی با بیان این که 15 دانشگاه در طرح مقیمی دندانپزشکی از ساعت 8 صبح تا 8 شب خدمات ارائه می دهند، یادآور شد: در راستای الزامات اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت تشکیل قرارگاه سلامت دهان و دندان به منظور راهبری این طرح و ارتقای جایگاه تشکیلاتی اداره دندانپزشکی، اجرا شده است.

وی با اشاره به این که از 700 خدمت حوزه دندانپزشکی 267 خدمت تعرفه دار شده اند، گفت: برای اولین بار بعد از 40 سال تعرفه دندانپزشکی ابلاغ شد.

رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: به جز کلینیک ها بالغ بر 24 هزار مطب دندانپزشکی در کشور داریم که در سال 1400 از این مراکز 30 هزار بازدید اجرا شده است.

وی اضافه کرد: در جهت حمایت ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص نیز 35 میلیارد تومان به دانشگاه ها اعطا شده است.

صادقی اظهار کرد: از سال 93 برنامه ایجاد کلینیک های دندانپزشکی اجرایی شده که هم اکنون 102 کلینیک فعال و 173 کلینیک غیرفعال داریم و 53 کلینیک نیز در دولت سیزدهم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: افزایش پوشش بیمه پایه خدمات دندانپزشکی، بروز رسانی و تعرفه گذاری خدمات نو، تعرفه گذاری خدمات لابراتوار دندانپزشکی، تبدیل شرایط دانشگاه های دندانپزشکی از آموزشی به آموزشی، درمانی، ایجاد حداقل یک مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی در کلیه دانشگاه ها، توسعه بخش دندانپزشکی در بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی، توسعه ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص و صعب العلاج، استقرار سامانه خدمات الکترونیک خدمات دندانپزشکی بر پایه زیرساخت سپاس DIS، تدوین مدل یکپارچه و بهینه توزیع نظام مند نیرو های طرحی و تخصصی دندانپزشکی بر اساس نیازسنجی، عملکرد و برنامه های توسعه ای دانشگاه های علوم پزشکی، برنامه های عملیاتی اداره دندانپزشکی معاونت درمان هستند.

انجمنهای سلوبلاگ علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ابلاغ تعرفه دندانپزشکی برای اولین بار در کشور ، 267 خدمت دندانپزشکی تعرفه دار شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ تعرفه دندانپزشکی برای اولین بار در کشور ، 267 خدمت دندانپزشکی تعرفه دار شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید