کرونا بیش از هفت هزار میلیارد به گردشگری چهارمحال و بختیاری خسارت زد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، میراث آریا/ براساس اخبار بدست رسیده، کرونا بیش از هفت هزار میلیارد به گردشگری چهارمحال و بختیاری خسارت زد.

کرونا بیش از هفت هزار میلیارد به گردشگری چهارمحال و بختیاری خسارت زد

فرجام سمیعی، معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: این مقدار خسارت به مجموعه هتل ها، هتل آپارتمان ها، مسافرخانه ها، اقامتگاه های بومگردی، مهمان پذیرها، سفره خانه های سنتی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، سرمایه های گردشگری، راهنمایان گردشگری، مجتمع های پذیرایی و بین راهی و موسسات و مراکز آموزشی گردشگری استان وارد شده است.

او اضافه کرد: در این مدت بعلاوه 521 نفر در صنعت گردشگری استان به دلیل شیوع ویروس کرونا و فعال نبودن کسب و کارهای گردشگری کار خود را از دست داده اند.

سمیعی توضیح داد: از مجموع خسارت های وارد شده به تاسیسات و صنعت گردشگری استان در دوران شیوع ویروس کرونا پنج هزار و 136 میلیارد ریال مربوط به مراکز اقامتی، 458 میلیارد ریال مختص مراکز پذیرایی تفریحی بین راهی، یک هزار و 890 میلیارد ریال مرتبط با دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری، 76 میلیارد ریال در حوزه راهنمایان گردشگری و 20 میلیارد ریال در بخش مؤسسات آموزشی گردشگری است.

او یادآور شد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برای جبران بخشی از خسارت های وارد شده به تاسیسات و صنعت گردشگری به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایطی مانند ارائه کمکهای تسهیلاتی و بعضی از بخشش ها، معافیت ها و استمهال دیون، تنفس 6 ماهه برای پرداخت 23 درصد حق بیمه کارفرمایان از سوی مراکز تأمین اجتماعی، معرفی به بانک های عامل به منظور پرداخت وام های بلندمدت و تخصیص منابع اقتصادی مختلف را انجام داده است.

منبع: همگردی

به "کرونا بیش از هفت هزار میلیارد به گردشگری چهارمحال و بختیاری خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا بیش از هفت هزار میلیارد به گردشگری چهارمحال و بختیاری خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید