18 هزار حساب بانکی کلاهبرداران مسدود شد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: کشف پیش دستانه کلاهبرداری با جدیت در دستور کار پلیس آگاهی ناجا قرار گرفته است و تا به امروز 18 هزار حساب بانکی مورد استفاده کلاهبرداران مسدود شده است.

18 هزار حساب بانکی کلاهبرداران مسدود شد

به گزارش گروه اجتماعی انجمنهای سلوبلاگ، سردار مسعود منفرد در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی تجهیز پلیس آگاهی استان های سراسر کشور به سامانه کاشف اضافه نمود: پلیس آگاهی از سال 1395 تا به امروز، اقدامات مناسبی در مورد پیگیری پفراینده ها و کاهش وقوع کلاهبرداری های کارت به کارت انجام داده و با هماهنگی مرجع قضائی، کارآگاهان پلیس آگاهی از این پس قادر خواهند بود شماره حساب های بانکی مورد استفاده مجرمان را تا قبل از معین تکلیف نهایی مسدود و از هرگونه سوءاستفاده احتمالی جلوگیری نمایند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به همکاری و تعامل مناسب پلیس آگاهی ناجا با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و بانک مرکزی در فرایند پیشگیری از وقوع بعضی کلاهبرداری ها، اضافه نمود: علاوه بر انسداد 18 هزار حساب بانکی، بیش از 20 هزار سیم کارت تلفن همراه نیز مسدود و 900 دستگاه گوشی تلفن همراه مورد استفاده کلاهبرداران غیر قابل استفاده شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: از زمان اجرای طرح مسدود سازی سیم کارت های بدون هویت، حدود 45 درصد از میزان این نوع کلاهبرداری ها کاهش یافته که امیدواریم با ورود سامانه کاشف این میزان به حداقل برسد.

وی تاکید نمود: کارآگاهان پلیس آگاهی در سراسر کشور با اشراف اطلاعاتی، افراد شیادی را که قصد دارند به وسیله شرکت های کاغذی فروش خودرو، دفاتر غیرقانونی ثبت نام سفر به اماکن سیاحتی و زیارتی، پیش فروش مسکن و ... به اموال مردم دست اندازی نمایند، شناسایی نموده و در اسرع وقت، نسبت به دستگیری آنان اقدام خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "18 هزار حساب بانکی کلاهبرداران مسدود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 هزار حساب بانکی کلاهبرداران مسدود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید