اتخاذ یک تصمیم جنجالی؛ حذف فرمان از اتومبیل های خودران

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، بعضی از شرکت های سازنده اتومبیل های خودران به دنبال حذف قسمت هایی مانند فرمان و پدال ها از خودورهای جدید خود هستند.

اتخاذ یک تصمیم جنجالی؛ حذف فرمان از اتومبیل های خودران

به گزارش گروه رسانه های انجمنهای سلوبلاگ، تعدادی از بزرگ ترین خودروسازان آمریکایی که در زمینه فراوری اتومبیل های خودران فعالیت می نمایند، قصد دارند فرمان و بعضی دیگر از قسمت های خودروهای خود را حذف نمایند. اعلام چنین تصمیمی از سوی خودروسازان واکنش های زیادی را از سوی مردم و سازمان های دولتی آمریکا به دنبال داشته است.

روند توسعه و فراوری خودروهای خودران هر روز با سرعت بیشتری نسبت به گذشته در حال پیشرفت است. شرکت های مطرحی در کشورهای مختلف سرمایه گذاری گسترده ای را در زمینه فراوری این نوع از وسایل نقلیه انجام داده اند و با طراحی اتومبیل های خاص به دنبال ایجاد تغییر در شیوه رانندگی و استفاده مشتریان وسایل نقلیه شخصی هستند.

مخالفت دولت آمریکا با فراوری خودروهای خودران بدون فرمان

اگرچه خودروهای خودران هنوز فاصله تقریبا زیادی با تکامل کامل و ارائه رانندگی بدون هیچ گونه عیب و نقصی دارند ولی باید در نظر داشت پیشرفت های کنونی در اثر کوشش شبانه روزی متخصصان شرکت های مختلفی به وجود آمده است و فناوری های استفاده شده در جدیدترین خودروهای خودران غیرقابل مقایسه با محصولات چند سال گذشته است.

این خودروها در مقایسه با اتومبیل های معمولی از مشتریان کمتری برخوردارند و علل مختلفی برای این گرایش کمتر برای اتومبیل های خودران وجود دارد. یکی از این علت ها تصادفات و حوادث مرگباری است که در اثر استفاده از این خودروها اتفاق افتاده است. البته هرکدام از خودروسازان دلیلی برای این تصادفات ذکر نموده اند ولی به هر روی چنین حوادثی روی گرایش مردم تاثیر منفی می گذارد.

تصمیم اخیر تعدادی از خودروسازان آمریکایی مبنی بر حذف فرمان و پدال و بعضی دیگر از قسمت های اتومبیل های عادی با نقدها زیادی از سوی دولت و مردم این کشور رو به رو شده است. منتقدان این اقدام را موجب کاهش ویژگی کنترل راننده بر خودرو و در نتیجه ایمنی اتومبیل می دانند.

منبع : باشگاه انجمنهای سلوبلاگ

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اتخاذ یک تصمیم جنجالی؛ حذف فرمان از اتومبیل های خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتخاذ یک تصمیم جنجالی؛ حذف فرمان از اتومبیل های خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید