فواید بی نظیر پیاده روی برای لاغر شدن

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، خبرنگاران : پیاده روی بهترین و کم هزینه ترین ورزش است.

فواید بی نظیر پیاده روی برای لاغر شدن

پیاده روی را سعی کنید در برنامه روزانه تان بگنجانید. پیاده روی در دریافت ویتامین D لازم برای بدن بسیار نقش دارد.

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، شروع یک برنامه کاهش اضافه وزن ممکن است کاری سخت به نظر برسد با این حال ورزش کردن و داشتن برنامه غذایی سالم می تواند به این فرایند سرعت ببخشد.

گرچه ممکن است کاهش سریع اضافه وزن دست نیافتنی به نظر برسد اما ورزش کردن در تسهیل این فرایند مفید و موثر خواهد بود.

در زیر به بررسی پنج دلیل برای موثر بودن پیاده روی در بلندمدت به منظور کاهش اضافه وزن خواهیم پرداخت:

1. پیاده روی به ایجاد عادات خوب کمک می کند

پیاده روی برای بیشتر مردم، فعالیتی آسان و در دسترس است و می توان آن را در بیشتر مکان ها و موقعیت ها انجام داد و تقریباً در برنامه های مختلف روزانه افراد نیز جای می گیرد. زمانی که افراد پیاده روی خود را به خاتمه می رسانند و با خود می گویند که این کار چندان هم سخت نبود، همین امر این عادت خوب را تقویت کرده و افراد را برای ادامه این ورزش در روزهای آینده آماده می کند.

2. پیاده روی یک فعالیت سرگرم کننده است

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا (CDC)، افراد می بایست برای حفظ سلامتی خود 10 هزار قدم در روز پیاده روی کنند. هرچند دیگر یافته ها نشان داده است که تنها 8000 قدم در روز می تواند باعث کاهش مرگ و میرها شود. افراد می توانند با استفاده از ساعت های هوشمند یا اپلیکیشن های مختلف میزان رسیدن به این هدف روزانه خود را بسنجند که این امر باعث کاهش احساس بی انگیزگی و بی حوصلگی می شود و در نهایت، دستیابی به یک هدف مفید روزانه، احساس خوشایندی در فرد ایجاد می کند.

3. گنجاندن زمان پیاده روی در برنامه روزانه نسبتا آسان است

افراد می توانند به راحتی زمانی را برای پیاده روی در برنامه روزانه خود بگنجانند. بهتر است این فعالیت بیشتر در صبح هنگام انجام شود.

4. پیاده روی خارج از منزل مزایای متعدد دارد

پیاده روی علاوه بر مزایای ورزش، فواید استنشاق هوای تازه و دریافت ویتامین D ناشی از نور خورشید را هم برای سلامتی افراد در پی دارد.

هرچند که ممکن است پیاده روی خارج از منزل در ماه های سرد فصل زمستان سخت تر از تابستان به نظر برسد اما بهتر است افراد برای انجام این فعالیت به فضای باز بفرایند.

5. پیاده روی در هر زمان و مکان امکانپذیر است

افراد می توانند به منظور کاهش اضافه وزن خود روش های خلاقانه ای را برای پیاده روی در نظر بگیرند. برای مثال استفاده از پله ها به جای آسانسور، قدم زدن برای خرید مایحتاج روزانه به جای استفاده از خودروی شخصی یا پارک کردن آن دورتر از فروشگاه مورد نظر، از این موارد هستند. پیاده روی می تواند به راحتی با سایر فعالیت ها ادغام شود.

منبع: رکنا

به "فواید بی نظیر پیاده روی برای لاغر شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید بی نظیر پیاده روی برای لاغر شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید