از خود انسان بهتری بسازیم!

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، در زندگی هر شخصی مسائل و پستی بلندی هایی وجود دارد که ما با کار بیشتر بر روی خودمان می توانیم این معضلات را پشت سر بگذاریم و فرایند رو به رشدی را در زندگی خود در پیش بگیریم. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا به آنالیز 8 نکته که در آینده به ما یاری خواهد نمود، بپردازیم.

از خود انسان بهتری بسازیم!

1- با اهدافتان روبرو شوید

افراد پیروز از روسای شرکتها گرفته تا ورزشکاران همه و همه دارای یک عادت ویژه هستند: هدفمندی و کوشش برای رسیدن به مقصود. بدون داشتن هدف و نقشه مناسب برای رسیدن به آن زندگی شما عادی شده و شادی و پیروزیت ناچیزی را میتوانید به دست آورید. برای خود اهداف روزانه، هفتگی، و ماهیانه معین کنید، سپس راه مناسب برای هر یک را طرح ریزی کنید و تمام کوشش خود را برای رسیدن به آن به کار بندید و از آن به عنوان راهی برای رسیدن به آرزوهای نهایی خود بهره بگیرید.

2- عادات بد خود را ترک کنید

هر یک از ما به طور متفاوت دارای عادات بدی هستیم. دیر یا زود پی آمدهای منفی آن متوجه ما خواهند شد. با خودتان عهد ببندید که رفتار بد خود را کاهش داده و یا به طور کلی از میان می برید. به عنوان نمونه یکی از عادات بد خود مثل قسم دروغ خوردن و یا تاخیر داشتن را انتخاب کنید و بعد به دوستان و خانواده خود بگویید که می خواهید چنین عادتی را برای همیشه از زندگی خود بیرون کنید. اگر آنها به عنوان یک مراقب در کنار شما باشند تمایل شما نسبت به انجام این کار افزایش پیدا خواهد نمود.

3- روحیه جوان و شاداب داشته باشید

به خاطر داشته باشید که سن شما به آن مقدار ای است که خودتان می خواهید. یک شیوه شاداب و جوان پسند را در زندگی پیش بگیرید تا بدن و فکر شما همیشه به تحرک واداشته شوند. در حالی که خودتان احساس جوانی می کنید پس چه اشکالی وجود دارد که با یک خانم یا آقای جوان هم نامزد کنید؟

4- از موقعیت های خود بهره ببرید

فرصت های بیشماری در زندگی هر فردی وجود دارد، اما سود بردن از آنها کار ساده ای نبوده و دارای ریسک بالایی می باشد. اما باید توجه داشته باشید که هیچ کار بزرگی بی خطر نمی باشد. چه این موقعیت را داشته باشید که برای خودتان شغلی راه بیندازید، چه با دختر خانمی یا آقا پسری که به هیچ وجه در سطح شما نیست، قرار دیدار بگذارید، به خودتان مطمئن باشید و تا تنور داغ است نان را بچسبانید. کاری نکنید که بعدا موجبات پشیمانی شما را فراهم آورد.

5- تمرین بردباری

صبر و پافشاری شما را به سمت کامیابی و پیروزیت رهنمون می سازند. بیشتر انسان های بزرگ بیشتر از اینکه پیروز شده باشند در زندگی خود با شکست روبرو میشدند. زمانی که بی حوصله می شوید باید یاد بگیرید که خونسری خود را حفظ نموده و آرام باشید. برای اینکه قدری شکیبایی خود را تقویت کنید می توانید پرستاری کودک یکی از دوستان و یا آشنایان خود را برای مدت زمان کوتاهی به عهده بگیرید.

یک مرد همه جانبه

6- علایق خود را متنوع سازید

یک تفریح نو برای خودتان پیدا کنید تا افق های نو را بر روی خود باز کنید. با یاد گیری ورزش ها و مهارت های نو خود را به چالش وادار کنید. یکی از کارهایی که می توانید در این خصوص انجام دهید، یادگیری یک زبان نو می باشد. زمانی این کار با پیروزیت انجام شد؛ به عنوان پاداش، سفر تفریحی به کشوری که زبان آنرا یاد گرفته اید را به خودتان هدیه دهید تا پیشرفت خود را محک بزنید.

7- ساعات مطالعه خود را بیشتر کنید

مطالعه یکی از راه های مناسب برای افزایش اطلاعات و دایره لغات شما می باشد. روزی یک ساعت هم که شده تلویزیون را خاموش نموده و در عوض آغاز به خواند یک کتاب کنید. بیشتر سعی کنید کتاب های الهامی در خصوص ارتقای شخصیتی و یا زمینه شغلی دلخواهتان را مطالعه کنید. حتی می توانید کتاب های سرگرم کننده را به صورت تفریحی مطالعه کنید.

8- ورزش کنید

ورزش یکی از راههایی است که از شما فرد سالم تر و جوان تری می سازد. آنقدر که کار شما ارزش دارد مدت زمانی که مشغول به انجام آن هستید مهم نیست. با خودتان تعهد کنید که در برنامه روزانه خود مقداری فعالیت فیزیکی بگنجانید.

منبع: الی گشت

به "از خود انسان بهتری بسازیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از خود انسان بهتری بسازیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید