اسلام آباد از احتمال بسته شدن آسمان پاکستان بر روی پروازهای هندی خبر داد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، در پی تشدید تنش میان اسلام آباد و دهلی نو بر سر مسئله کشمیر، دولت اسلام آباد از احتمال بسته شدن آسمان این کشور بر روی پروازهای هندی خبر داد.

اسلام آباد از احتمال بسته شدن آسمان پاکستان بر روی پروازهای هندی خبر داد

به گزارش دفتر منطقه ای انجمنهای سلوبلاگ به نقل از ای.آر.وای نیوز، فواد چوهدری وزیر فناوری اطلاعات پاکستان گفت: احتمال بسته شدن آسمان پاکستان به روی پروازهای هندی یا پروازهایی که مقصد آنها خاک دهلی نو است افزایش یافته است.

وی شرح داد: تصمیم نهایی در این خصوص توسط شخص عمران خان نخست وزیر پاکستان گرفته می شود.

فوادچوهدری تاکید کرد: علاوه بر این ممکن است جهت زمینی مبادلات تجاری میان دولت هند و افغانستان نیز بسته شود.

وزیر فناوری اطلاعات پاکستان گفت: پیش از اخذ تصمیم قطعی تمام جوانب و احتمالات ممکن سنجیده می شود و پس از آن رای دولت اسلام آباد اعلام خواهد شد.

عضو ارشد حزب تحریک انصاف افزود: تصمیم یک طرفه هند در مورد کشمیر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و اسلام آباد هیچ گاه از تلاش های خود برای حمایت از مردم کشمیر دست برنمی دارد.

گفتنی است پیش از این نیز نزاع میان هند و پاکستان باعث بسته شدن آسمان اسلام آباد به روی پروازهای هندی شد که طی 4ماه باعث به وجود آمدن خسارت 4میلیارد و 300 میلیون روپیه ای برای شرکت هواپیمایی هند شد.

اگر آسمان پاکستان به روی هند بسته شود دولت مردان این کشور مجبور خواهند شد از جهت جایگزین عمان استفاده کنند و دور شدن جهت هزینه های زیادی را به آنان تحمیل می کند.

طی هفته های اخیر دولت دهلی نو با لغو قوانینی که تناسب جمعیتی را در کشمیر حفظ می کرد تنش های زیادی را در منطقه ایجاد کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اسلام آباد از احتمال بسته شدن آسمان پاکستان بر روی پروازهای هندی خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلام آباد از احتمال بسته شدن آسمان پاکستان بر روی پروازهای هندی خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید