بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از موزه شهاب سنگ نراق

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از موزه شهاب سنگ نراق در شهرستان دلیجان بازدید کرد.

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از موزه شهاب سنگ نراق

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان سفر یک روزه خود به استان مرکزی پس از افتتاح مجتمع اقامتی کسری در آب گرم محلات از موزه شهاب سنگ نراق بازدید کرد.

مونسان در بازدید از این موزه، از این مکان به عنوان یک جاذبه ارزشمند برای جذب گردشگران یاد کرد.

در بامداد 28 مردادماه سال 1353 شهاب سنگی به وزن 2 کیلو و 900 گرم بر روی سالن مدرسه در حال احداث شهر نراق افتاد که این سقوط حفره ای به قطر 30 سانتیمتر بر روی سقف سالن ایجاد کرد.

بخشی از این شهاب سنگ به دانشگاه ژئوفیزیک تهران و بخشی به دانشگاه آخن تحویل شد و بخشی از آن در محل فرود اولیه (آزمایشگاه دبستان معصومی نراق) در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

براساس مطالعات اجرا شده شهاب سنگ نراق از نوع کندریتی است که از جهت شمال شرق سقوط نموده است و طبق آنالیز ها این شهاب سنگ که جنس آن از سیلیس است 13 میلیون و 700 هزار سال پیش از سنگ مادر جدا شده و پس از سرگردانی در فضا در 28 مرداد 1353 در سالن مدرسه معصومی این شهر فرود آمد.

نتایج تحقیقات انجام شده در مورد شهاب سنگ نراق در مجلات معتبر دنیا از جمله ناسا و اخبار شهاب سنگ ها به اسم شهاب سنگ آسمانی نراق توسط محققین کشورهای بلژیک، آلمان، پرتغال و آمریکا چاپ و منتشر شده است.

منبع: میراث آریا

به "بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از موزه شهاب سنگ نراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از موزه شهاب سنگ نراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید