باهوش ترین حیوانات روی زمین ، قسمت اول

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، بیشتر افراد فکر نمی نمایند حیوانات هوش چندانی داشته باشند، اما این تصویر غلطی است! در فهرست زیر نام حیواناتی به عنوان باهوش ترین حیوانات روی زمین آمده که تصورش را هم نمی کنید.

باهوش ترین حیوانات روی زمین ، قسمت اول

البته این حیوانات نمی توانند مربع روبیک را حل نمایند و یا محاسبات پیچیده ریاضی را انجام دهند، اما هر کدام از آنها قادر به انجام کارهای خاصی هستند که تنها مخصوص خودشان است و مغزشان هم به خوبی برای این کارها برنامه ریزی شده. حتی در برخی اوقات به نظر می رسد این حیوانات باهوش تر و حرفه ای تر از انسان این کارها را انجام می دهند.

با 25 عدد از باهوش ترین حیوانات روی زمین آشنا شوید.

25- ماهی مرکب: ماهی مرکب یکی از خوش فکر ترین بی مهره ها در سرتاسر جهان است. ساختار مغزی این ماهی از بقیه بی مهرگان اقیانوس فرق دارد و اشکال پیچیده ای شبیه به مغز انسان دارد. مانند ما انسان ها، ماهی های مرکب هم می توانند نسبت به محیط شان بسیار کنجکاو باشند. این ماهی توانایی دارد مهارت های نو را یاد بگیرد و می تواند یاد بگیرد از ابزارهای خاصی برای محافظت از خود استفاده کند.

24- عنکبوت: عنکبوت یکی از کوچک جثه ترین حیواناتی است که این سطح از هوش را دارد. به خصوص عنکبوت White Mustached پورشا. این عنکبوت ها که در آفریقا، آسیا و جنگل های استرالیا زندگی می نمایند، توانایی زیادی برای یادگیری مهارت ها از خود نشان داده اند.

23- مورچه ها: اگرچه این موجودات بسیار ریز هستند اما توانایی زیادی برای زندگی در محیط هایی با شرایط آب و هوایی خاص، که بقیه حیوانات را از آنجا رانده است، دارند. مورچه ها هماهنگی عالی با هم دارند و می توانند در گروه هایی با جمعیت زیاد با همکاری هم لانه بسازند و یا شکار نمایند. مورچه ها به خوبی خود را با محیط شان وفق می دهند و سازگار می نمایند. اگر بخواهیم هوش آنها را هم میزان گیری کنیم، شگفت زده خواهیم شد!

22- بابون (عنتر دم کوتاه): بابون ها یکی از گونه های قدیمی روی کره زمین هستند که توانایی های شناختی و یادگیری شان شبیه به شامپانزه ها و اورانگوتان ها است. اگر راجع به نوع رفتار کردن آنها با یکدیگر کنجکاوید، همین بس که نگاه کنید تا چه حد به ما شبیه هستند! تحقیقات نشان داده که بر خلاف دیگر حیوانات، بابون ها می توانند استرس را تشخیص دهند و آن را درمان نمایند. این عنترها روابط اجتماعی پیچیده ای دارند و در مواجهه با شرایط سخت و سخت می توانند فکر نمایند!

21- شیر دریایی: تحقیقات نشان داده که شیرهای دریایی می توانند به طور منطقی فکر نمایند و می توانند نتیجه گیری نمایند اگر a=b و b=cپس a=c!

20- اورانگوتان ها: هوش اورانگوتان ها به قدری است که می توانند حرکات انسان را تقلید نمایند. آنها بعلاوه توانایی عالی برای یادگیری مهارت های پیچیده دارند. مهارت هایی ماند اره کردن چوب و یا استفاده از چکش و میخ برای وصل کردن چیزها به یکدیگر! اورانگوتان ها این توانایی را دارند که جنبه های غیر فیزیکی و انتزاعی محیط اطراف شان را بیشتر از بقیه حیوانات درک نمایند و به همین دلیل است که می توانند خود را با محیط ها و شرایط سخت وفق دهند.

19- کبوترها: حتما دلیلی داشته که از کبوترها در طول تاریخ، بارها و بارها، در میدان های نبرد استفاده شده است. کبوترها در مکان یابی عالی هستند و مطالعات نشان داده که آنها توانایی خارق العاده ای در به خاطر سپردن مکان ها و افراد در طول زندگی شان دارند.

18- کلاغ: مانندکبوترها، کلاغ ها هم یکی از باهوش ترین پرندگان روی زمین هستند. این پرندگان توانایی حل مسائل پیچیده را دارند و می توانند خود را به شرایط آدابته نمایند.

17- گوسفند: باور بر این است که در میان تمام حیوانات، گوسفندها از قوی ترین حافظه برخوردارند و حتی در مواردی حافظه آنها از انسان هم قوی تر عمل می نماید. برای مثال اگر یکی از گوسفندهای گله گم گردد، آنها این را می فهمند. به علاوه، آنها تعداد زیادی از احساسات را از خود بروز می دهند و به وقایعی که در اطرافشان اتفاق می افتد واکنش نشان می دهند.

16- راکون ها: این حیوان به خاطر کاردانی اش شناخته شده است. راکون ها می توانند روابط اجتماعی پیچیده ای با هم برقرار نمایند و از ابزارهای پیچیده ای برای حل مسائل شان استفاده نمایند.

15- اسب ها: اسب همواره جایگاه خاصی برای انسان داشته است. به غیر از اینکه آنها به ما سواری می دهند و توانایی یادگیری دارند، اسب ها، حافظه بسیار خوبی هم دارند و می توانند در شرایط سخت به سرعت به فرمان های پیچیده پاسخ دهند.

14- میمون رزوس: این حیوان به خاطر تمایلاتی که به خودکشی نشان داده و حملات برنامه ریزی شده عالی که به گروه ها انجام می دهد، شناخته شده است! میمون رزوس بسیار باهوش و زیرک است.

منبع: فوت و فن / list25.com

به "باهوش ترین حیوانات روی زمین ، قسمت اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باهوش ترین حیوانات روی زمین ، قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید