با این نکات رزومه نویسی توجه استخدام کنندگان را جلب کنید

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، در بیش تر شرکت های بزرگ، استخدام کنندگان از چندین فرصت شغلی پشتیبانی می کنند که هر کدام به یک مهارت منحصربه فرد نیاز دارد. به دلیل تعداد بالای متقاضیان برای تصدی هر موقعیت شغلی، روبرو شدن با یک رزومه حرفه ای بسیار دل گرم کننده است. به طور متوسط، استخدام کنندگان برای تصمیم گیری در مورد هر رزومه، زمانی حدود 6 ثانیه صرف می کنند تا الف) خواندن رزومه را ادامه دهند ب) شاید آن را ذخیره کنند ج) آن را در سطل زباله بیندازند. به همین دلیل مهم است که رزومه خود را به گونه ای قالب بندی کنید که به استخدام کنندگان و مدیران استخدام (https://karboom.io/jobs) این امکان را بدهد تا به راحتی و با توجه به موقعیت های باز، صلاحیت هایتان را شناسایی کنند.

با این نکات رزومه نویسی توجه استخدام کنندگان را جلب کنید

بیایید نکاتی را مرور کنیم که به شما کمک می کند در مصاحبه های شغلی، توجه و رضایت مدیران استخدام را جلب کنید.

یک رزومه فشرده و مختصر ارائه دهید

طول ایدئال رزومه به تجربه شما بستگی دارد. با این حال، قانون کلی 2-1 صفحه است. یک فارغ التحصیل یا یک متخصص هرگز نباید رزومه ای طولانی تر از یک صفحه داشته باشد.

با کسب تجربه، داشتن 2 صفحه قابل قبول است. مهارت های فنی شما توسعه می یابد و به نمایش گذاشتن آن ها ایرادی ندارد، اما لیست مشروحی از مشاغل کاری که در طول 20 سال گذشته داشته اید را ارائه ندهید. به یاد داشته باشید، شما فقط 6 ثانیه فرصت دارید تا توجه مدیر استخدام را به خود جلب کنید.

  • ساخت یک رزومه حرفه ای با رزومه ساز آنلاین کاربوم (https://karboom.io/cv-builder)

رزومه را واضح و مرتب بنویسید

هرچه رزومه کاری شما چشم گیرتر باشد، در آن 6 ثانیه مهم، بیش تر خوانده می شود. از فونت های فانتزی استفاده نکنید و مطمئن شوید که فضای خالی باقی گذاشته اید. رزومه خود را مرور کنید و نیز از دوستتان بخواهید آن را بررسی کند. مدیران در طی فرایند استخدام، رزومه ای را که حتی فقط یک اشتباه تایپی دارد به سرعت رد می کنند.

با پیشرفت حرفه ای، لازم است اهمیت بخش تحصیلاتتان به حداقل برسد

با کسب تجربه حرفه ای بخش مربوط به تحصیلاتتان کوچک تر شده و باید به قسمت های پایین رزومه منتقل شود. فعالیت ها و جوایز دانشگاهی فقط در این صورت ذکر می شود که به شما کمک کند تا موقعیت شغلی خوبی را به دست آورید. با ظهور مشاغل جدید، متقاضیان علاقه مند با مهارت های مربوطه که از طریق آموزش حرفه ای به دست آمده اند، باید توانایی خود در حوزه آموزش را نیز برجسته کنند.

مهارت های فنی خود را ذکر کنید

بخش مهارت های فنی می تواند برای استخدام کنندگان بسیار مفید باشد. با درج لیستی از فناوری ها، نرم افزارها، ابزارهای آزمایش و زبان های فنی ای که به آن ها تسلط دارید، مطمئن شوید که رزومه شما به اندازه کافی پربار به نظر می رسد. این بخش نباید بیش تر از چند اینچ از فضای رزومه شما را اشغال کند. همچنین مهارت هایی را که متقاضیان معمولی ممکن است نداشته باشند را برجسته کنید (از قلم نیاندازید که Microsoft Office Suite یا مهارت های رایانه ای رایج هستند.) این بخش از رزومه نشان می دهد که شما دارای تجربیاتی هستید که استخدام کنندگان به دنبال آن هستند و در نتیجه جستجوی کلمات کلیدی، راحت ترانتخاب می شوید.

  • آگهی های استخدام تهران در وب سایت کاربوم (https://karboom.io/jobs/tehran)

برای شرح تجربیات خود از فعل ها و کلمات کلیدی استفاده کنید

برای شرح دادن مسئولیت ها یا دستاوردهای خود در هر نقش، شرحات طولانی ننویسید، بلکه عبارت های کوتاه به همراه نقاط گلوله دار را جایگزین کرده وهر سطر را با فعل یا کلید واژه مناسب و تأثیرگذار شروع کنید. این جا همان موقعیتی است ک باید در آن بدرخشید! تلاش کنید با ارائه یکلمات و عبارات مناسب، خلاقیت به خرج دهید.

شرح دهید که قادر هستید یه تنهایی توسعه یافته، منسجم یا سازماندهی شده عمل کنید به جای این که از همکاری با دیگران یا مشارکت در رویدادها بگویید. توجه داشته باشید که مجاز هستید فقط از تجربه های واقعی خود بگویید و نباید در توصیف آن ها اغراق کنید، زیرا این کار باعث شکست خوردن شما در فرایند مصاحبه می شود. مشابه مهارت های فنی، استفاده از کلمات کلیدی باعث می شود به راحتی توسط موتورهای جست وجو شناسایی شده و استفاده از آن ها در متن رزومه، امتیاز بزرگی برایتان محسوب می شود.

نتایج قابل اندازه گیری را وارد کنید

ما در عصر اطلاعات و تجزیه وتحلیل هستیم. لازم است با ارائه معیارهایی شرح دهید که چگونه سود شرکت را افزایش می دهید. اگر بازدید یا درآمد بیشتری برای شرکت به ارمغان آورده اید، آن ها را به طور برجسته ای نمایش دهید.

دستاوردهای بیش تر از وظایفتان را برجسته کنید

روی موفقیت های محسوس خود تأکید کنید. اگر برای یک موقعیت شغلی غیرفنی درخواست کرده اید، دستاردها و نمونه کارهایتان را در معرض نمایش بگذارید و سپس در طی فرایند مصاحبه، در مورد آن ها شرح دهید. اگرچه ذکر برخی از وظایف عمومی که در یک سمت انجام می دادید ایرادی ندارد، اما بهتر است نشان دهید که به چه چیزی افتخار می کنید.

منبع: فرارو

به "با این نکات رزومه نویسی توجه استخدام کنندگان را جلب کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این نکات رزومه نویسی توجه استخدام کنندگان را جلب کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید