حاجی میرزایی: فیلم هایی مانند یدو به انسان یاری می نماید تا خود را بهتر بشناسد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، تهران (پانا) - با حضور وزیر آموزش وپرورش از عوامل سازنده فیلم یدو تقدیر شد.

حاجی میرزایی: فیلم هایی مانند یدو به انسان یاری می نماید تا خود را بهتر بشناسد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در این آیین که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برگزار گردید از عوامل و دست اندرکاران فیلم یدو تقدیر شد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه فراوری هر محصولی در حوزه فرهنگی به یادگیری انسان منجر می گردد، اظهار کرد: زبان هنر می تواند انسان ها را برای پذیرش نقش های خودشان در جامعه آماده کند و از این منظر رمان، داستان و فیلم توانسته است روح و روان انسان را صفا و قابلیت های وی را توسعه دهد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام لحظه های انسان با فراگیری توام است و یادگیری اصلی ترین عنصر زندگی انسان ها برای زندگی کردن و پیدا کردن خود است، اظهار کرد: فیلم هایی مانند یدو به انسان یاری می نماید تا خود را بهتر بشناسند. اگر فیلم بتواند حال ما را بهتر، درک ما را عمیق تر، و نگاه ما را به پدیده های پیرامون دیگر حساس کند، پیروزیت بیشتری کسب نموده است.

شایان ذکر است، یدو تازه ترین فیلم سینمایی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به کارگردانی مهدی جعفری بهترین فیلم سی ونهمین جشنواره فیلم فجر شناخته شد و 5 سیمرغ بلورین و یک دیپلم افتخار این رویداد عظیم سینمایی ایران را به خود اختصاص داد.

فیلم یدو در شب به یادماندنی اهدای جوایز برترین های سینمای ایران در سال 1399 در بخش سودای سیمرغ جشنواره، پیروز به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین صدابردار، بهترین صداگذاری، بهترین فیلمبرداری و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن از سی ونهمین جشنواره فیلم فجر شد.

فیلم یدو در 13 بخش از جمله بهترین جلوه های ویژه میدانی، بهترین چهره پردازی، بهترین طراحی صحنه، بهترین صدابردار، بهترین صداگذاری، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین، بهترین فیلم برداری، بهترین نقش اول مرد، بهترین نقش اول زن، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم، نامزد دریافت جایزه شده بود.

فیلم یدو در راستای مشارکت راهبردی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان و بنیاد سینمایی فارابی فراوری شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حاجی میرزایی: فیلم هایی مانند یدو به انسان یاری می نماید تا خود را بهتر بشناسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: فیلم هایی مانند یدو به انسان یاری می نماید تا خود را بهتر بشناسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید