خبرنگاران ربیعی: اعتبار استخدام 30 هزار پرستار تامین شد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، تهران-خبرنگاران- سخنگوی دولت گفت: مجوز تامین اعتبار برای استخدام 30 هزار نفر پرستار در نظر گرفته شده و زمان آزمون آن اعلام خواهد شد.

خبرنگاران ربیعی: اعتبار استخدام 30 هزار پرستار تامین شد

به گزارش خبرنگار سیاسی انجمنهای سلوبلاگ، علی ربیعی روز یکشنبه در مراسمی به مناسبت عظیمداشت روز پرستار در بیمارستان لواسانی تهران گفت: امروز با حضور در این بیمارستان احترام، سلام و ادب و سپاسگزاری خود را به همه پرستاران کشور اعلام می کنیم و از همین جا سلام هیات دولت را به همه آنهایی که در این 10 ماه نه تنها از توان فیزیکی خود بلکه از روح و روان خود مایه گذاشتند تا دیگران به سلامت و آرامش برسند ابلاغ می کنیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: تاریخ هر جامعه ای ورق زدن و روزشمار تقویم نیست و از هرکس بپرسند که تاریخ زندگی ما چیست شروع به ورق زدن تقویم نمی کنیم بلکه اتفاقات مهمی که در زندگی مان افتاده یادمان می آید. تاریخ هر جامعه ای با اتفاقاتی که در هر دوره زمانی افتاده نوشته می شود. به خصوص بحران هایی که جوامع دارند، نقاط عطفی است که تاریخ ساز آن جامعه می شوند.

ربیعی با بیان اینکه هر مقطعی و هر سختی و هر بحرانی در هر جامعه ای قهرمانان خاص خود را داشته است، یادآورشد: هیچ جامعه و هیچ نسلی هم بدون قهرمانان ذهنی زندگی نمی کند. هر کدام از ما روزهایی در زندگی داریم که سایه بر کل روزهای زندگی مان می اندازد و لحظاتی داریم که با آن همیشه زندگی می کنیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت: در تاریخ معاصر ما سختی و تلخی زیاد دیدیم. اما این دوران، دوران بی نظیری بوده است چرا که دو ویروس را باهم تحمل کردیم و با آنها مقابله می کنیم. هم ویروس تحریم و هم ویروس کرونا زندگی ما را تلخ کرد.

وی با اشاره به فشارهای تحریم بر زندگی طبقات پایین جامعه گفت: هیچ جامعه ای به این سختی، ظلم و جنگ اقتصادی را واقعاً تحمل نکرد و در صدسال گذشته نمی شناسید که جامعه ای از سوی یک قدرتمند ظالمی مورد تحریم قرار بگیرد. و از سوی دیگر با این همه با کرونا هم روبرو شدیم. در حقیقت ما باید به طور توأمان از جان ها هم در مقابل ویروس کرونا و هم در مقابل ویروس تحریم و هم از معیشت و هم از سلامت مردم حفاظت می کردیم، کاری سخت بود.

ربیعی با یادآوری شخصیت های اسطوره ای وتاریخی همچون آرش کمانگیر و رستم و ستارخان، گفت: اگر خودگذشتگی و فداکاری پرستاران و کادر درمانی نبود، به خصوص در اسفند، فروردین و اردیبهشت، در آن چهار ماه اول که در شوک عظیم بودیم و آن جلوه ای از صبر که نظام پرستاری ما ارایه کرد ما دوران تلخ تری را می گذراندیم.

سخنگوی دولت افزود: از طرفی تحریم و کرونا باعث شده که امروز دل شوره ها و تنهایی های ناخواسته در جامعه بیشتر شود. در این دوران ما بیش از هر دوره دیگر نیاز به اینکه در کنار هم باشیم داریم، بیش از هردوره ای باید سایه سار هم باشیم. بیش از هر دوره ای باید تن هایمان را تکیه گاه دیگران کنیم کما اینکه در دوره های تاریخی با این روحیات توانستیم عبور کنیم.

ربیعی با بیان اینکه نظام پرستاری ما در این دوران نماد و الگوی خوبی را به منصه ظهور رساندند، گفت: صبر و استقامت یکی از خصوصیات حضرت زینب(س) بود و امروز این ویژگی در نظام و کادر پرستاری ما جلوه گر شده است. ما از حضرت زینب چتر حمایتی و عاطفه را بیشتر از همه می شناسیم. امروز هم شاهد هستیم که این روحیه و حالت عاطفی در پرستاران ما موج می زند.

وی ادامه داد: جنبه دیگر شخصیت حضرت زینب (س) عبور از بحران با نگاه مهربان به افراد آسیب دیده برای عبور دادن از بحران است که این خصوصیت امروز در جامعه پرستاری مشاهده می کنیم، امسال نامگذاری روز پرستار با تولد حضرت زینب (س) پیش از هر دوره دیگری جلوه گری خود را نشان می دهد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با اشاره به موضوع جبران خدمت پرستاران گفت: تعداد پرستاران نسبت به تخت پرستاران کم است ما باید تعداد بیشتری پرستار نسبت به تخت ها داشته باشیم.

وی یادآورشد: برای جذب 7هزار نفر قبلاً تامین اعتبار شد که به زودی آزمون آن را با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد. علاوه بر این مجوز تامین اعتبار برای 30 هزار نفر دیگر اجرا شده شد که آزمون آن بعداً اعلام می شود که بیشتر از سهم پرستاری و پرستاران خواهد بود.

ربیعی با بیان اینکه هنوز نسبت پرستار به تخت کم است، گفت: در مجموع 250 هزار نفر برای حدود 170 هزار تخت داریم که به طور شبانه روز دو نفر خواهد بود و این عدد مناسب مناسب نیست.

سخنگوی دولت با اشاره به اقدامات دولت در زمینه حمایتها از پرستاران گفت: امیدواریم پرستاران بخش تامین اجتماعی هم مشمول تصمیماتی که برای پرستاران بخش دولتی گرفته شده، بشوند.

وی یادآورشد: اختصاص 50 درصدی که در سه پارامتر اول فیش حقوقی در نظر گرفته شده، اقدامی بود که حق پرستاران بود که در فوق العاده ویژه برای پرستاران در نظر گرفته شود. علاوه براین جامعه پرستاری مشمول اجرای فصل دهم قانون خدمات کشوری شدند بنابراین چیزی حدود 80 درصد به حقوق آنها اضافه شده است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: باید در مدیریت سلامت، در سیاستگذاری سلامت و در برنامه ریزی سلامت نقش پرستاران را بیشتر ببینیم و نقش نظام پرستاری را در سیاستگذاری سلامت ارتقا دهیم.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: این روزها را فراموش نخواهیم کرد و کرونا هم تمام خواهد شد ولی این دوره تاریخی در ذهن ها تمام نمی شود. باید فیلم های عظیم می ساختیم و نوشته ها و داستانهایی از این زحمات خلق می شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ربیعی: اعتبار استخدام 30 هزار پرستار تامین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ربیعی: اعتبار استخدام 30 هزار پرستار تامین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید