خبرنگاران وزیر میراث فرهنگی بازارچه صنایع دستی بوشهر را افتتاح کرد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، بوشهر- خبرنگاران- همزمان با دومین روز بزرگداشت دهه فجر بازارچه صنایع دستی در عمارت مبارکی بوشهر شامگاه دوشنبه با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد.

خبرنگاران وزیر میراث فرهنگی بازارچه صنایع دستی بوشهر را افتتاح کرد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، معاون صنایع دستی استان بوشهر گفت: بازارچه صنایع دستی بوشهر با مشارکت بخش خصوصی، در عمارت مبارکی یکی از بناهای ارزشمند بافت تاریخی بوشهر در محله بهبهانی با مساحت 665 مترمربع واقع شده است.

لیلا رحیمی اضافه کرد: عمارت مبارکی یکی از ابنیه های شاخص و ثبتی پهنه ارزشمند بافت بوشهر است که با اعتباری بالغ بر 41 میلیارد ریال بازسازی و تجهیز شده است.

وی بیان نمود: کارگاه های تولید، عرضه و فروش صنایع دستی در این بازارچه هم زمان فعال است و با راه اندازی این پروژه، برای 35 نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

معاون صنایع دستی بوشهر هدف از راه اندازی این بازارچه را توسعه و ترویج هنر صنعت گران بوشهری و تحقق اهداف دولت مبنی بر فعال شدن بخش خصوصی در هر دو حوزه صنایع دستی و گردشگری مطرح نمود.

وی ادامه داد: در زمان حاضر 30 رشته صنایع دستی در استان بوشهر فعالیت دارند که از این شمار 11 رشته خاص بوشهر هستند و همزمان با افتتاح این بازارچه به شکل متمرکز در این مکان فعالیت می کنند.

معاون صنایع دستی استان بوشهر گفت: یکی از نکات قابل توجه در این بازارچه تولید و عرضه به شکل همزمان است و گردشگر می تواند با بازدید از کارگاه صنایع دستی مختلف و آشنایی با چگونگی مراحل تولید، محصولی را که می خواهد خریداری کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیر میراث فرهنگی بازارچه صنایع دستی بوشهر را افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر میراث فرهنگی بازارچه صنایع دستی بوشهر را افتتاح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید