خواص درمانی شلغم جنبه علمی دارد؟

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، برگ ریزان که شروع می شود شلغم به عنوان یکی از خوراکی های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد، اما آیا این مطلب جنبه علمی دارد یا خیر؟

خواص درمانی شلغم جنبه علمی دارد؟

بهروز طلائی در مصاحبه با ایسنا، اظهار کرد: خوردن شلغم مقاومت بدن را در برابر بیماری های ویروسی و عفونی افزایش داده و باعث بهبود علائم زکام و سرماخوردگی می شود. دارای مواد مغذی زیادی از جمله پروتئین، چربی، کربوهیدرات، فیبر، گوگرد، پتاسیم، کلسیم و ویتامین سی است.

این دکترای تخصصی علوم تغذیه با بیان اینکه شلغم دارای خواص ضدالتهابی است، اظهار کرد: یکی از فواید شلغم این است که می تواند مسائل تنفسی مختلف به ویژه آسم را بهبود بخشد. البته در افرادی که نفخ شدید روده دارند مصرف شلغم توصیه نمی شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: ترکیبات شلغم خلط آور است و درمان کننده سرفه های خشک، گلودرد، ملین سینه و التیام دهنده تنگی نفس است و باعث دفع سموم و میکروب ها از بدن می شود .

وی ادامه داد: شلغم دارای مقداری اگزالات کلسیم است که مصرف زیاد آن می تواند در افراد مستعد سنگ کلیه، موجب تشکیل سنگ کلیه شود. شلغم نیز مانند انواع کلم آنتاگونیست ید است و در افرادی که کم کاری تیروئید دارند، مصرف آن توصیه نمی شود.

منبع: فرارو

به "خواص درمانی شلغم جنبه علمی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص درمانی شلغم جنبه علمی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید