رفیق دوست هم حامی رئیس جمهوری نظامی شد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، محسن رفیق دوست، اولین وزیر سپاه در جمهوری اسلامی ایران، هم به جمع موافقان رئیس جمهوری نظامی پیوست.

رفیق دوست هم حامی رئیس جمهوری نظامی شد

به گزارش شرق، این روزها تعداد اصولگرایانی که از نامزدی یک نظامی یا یک سیاسی با سابقه نظامی برای 1400 دفاع می نمایند، در حال زیادشدن است. بیشتر مدافعان این ایده هم خودشان سابقه نظامی گری دارند. سخنگوی شورای نگهبان گفته اگر کسی بخواهد در شورای نگهبان برای ثبت نام و حضور در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری وارد گردد، باید با حوزه و نهاد خود قطع ارتباط نموده باشد. اگر آن فرد نظامی باشد، درجات و این گونه مسائل تأثیری ندارد. ممکن است فردی پایین ترین درجه را داشته باشد؛ اما ثبت نام هم کند؛ بنابراین نه تنها درجات تأثیری در آنالیز صلاحیت ها ندارد؛ بلکه باید با نهاد خودش قطع ارتباط نموده باشد و رسما به ما اعلام نمایند.

رفیق دوست در گفت وگو با برنا، در پاسخ به این سؤال که تنها راه نجات کشور، کاندیدای نظامی و رئیس جمهور نظامی است؟ گفته است: اگر یکی از برادران سپاهی رئیس جمهور گردد و تابع حرف رهبری باشد و این موانع را بردارد، یک ساله مسائل کشور حل می گردد. خطاب من به ملت ایران این است که من کاری به اصلاح طلب و اصولگرا ندارم؛ درحالی که من ذاتا اصولگرا هستم و اصولگرایی جدی و واقعی هستم؛ اما اصولگرایی که همواره، بخش زیادی از اصلاح طلبان را نیز قبول داشته و دارم و حتی از آنها حمایت نموده ام و قبل از دولت روحانی، اسم چند نفر از آنها را برده ام و گفته ام که آنها زحمت کشانی هستند که ولایت را قبول دارند و باید بر سر کار بیایند. من اصلاح طلب ضد ولایت را قبول ندارم. امروز در کشور ما همه نوع مسئله ای وجود دارد؛ ولی کسی از مسائل دفاعی حرفی نمی زند. حمله به ایران برای هیچ دشمنی با هر قدر توان، صرف نمی نماید. جنگ باید هدف داشته باشد؛ پس بعد از پیروزی خرمشهر خودکفایی دفاعی در کشور آغاز شد. در زمان جنگ درباره جنگ زمینی به خودکفایی رسیدیم. ساخت موشک را همان زمان آغاز کردیم و در جنگ استفاده کردیم و بعد از جنگ، نسل های بعد از من آمدند که من باید دست آنها را ببوسم که این راه پر افتخار را پیمودند. ما امروز در جاهایی هستیم که در برخی از آنها آمریکا هم نیست.

اسماعیل کوثری، نماینده سابق مجلس و از فرماندهان اسبق سپاه هم به تازگی با اشاره به اینکه نمی دانم چرا برخی ها می خواهند جنگ روانی راه بیندازند و بگویند نظامی! گفته بود: منظور آنها بچه های سپاه هست. بچه های سپاه قبل از اینکه به سپاه بیایند، سیاسی بودند و مبارزه می کردند... . الان آن سیاسیونی که 40 سال مسئولیت بر عهده گرفتند، چه کار کردند؟ ما باید اینها را با هم مقایسه کنیم، نه اینکه فقط مردم را بترسانیم و از واژه نظامی استفاده کنیم. مگر نظامی ها چه کار نموده اند؟.

کوثری به مقایسه سواد نظامیان و سیاسیون پرداخته و گفته بود: فرمانده کل سپاه که آقای محسن رضایی بود، قبل از انقلاب دانشجوی دانشگاه علم و صنعت بود و حتی اگر بقیه برادران را هم حساب کنید، باید ببینید که از نظر سواد نسبت به آقایانی که خودشان را سیاسی می دانند، کدام شان باسوادتر هستند. ما همه با هم برادر هستیم و باید کار را پیش ببریم، باید طوری کار را پیش ببریم که نتیجه آن برای مردم و پیشرفت کشور باشد. در آمریکا هم که الان دارند دموکراسی را علیه مردم شان با زور و کشتن و چماق و نیروی نظامی نشان می دهند (بحث تقلب)، 11 سال پیش (سال 88) همین مسائل را از بیرون به داخل منتقل کردند و متأسفانه داخلی ها هم بحث تقلب را مطرح کردند و الان همان بلا دارد بر سر خودشان می آید؛ بنابراین ما نباید این مسائل را مطرح کنیم. باید بگوییم چه کسی به معنای واقعی می آید و به مردم خدمت می نماید.

منبع: فرارو

به "رفیق دوست هم حامی رئیس جمهوری نظامی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفیق دوست هم حامی رئیس جمهوری نظامی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید