زعفران سحرخیز پیروز به اخذ گواهی قدمت یونسکو شد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، گروه کشاورزی صنعتی سحرخیز با قدمتی بیش از 80 سال به فراوری و فروش محصولی می پردازد که برای تمام ما ایرانیان مهم و یادآور منحصر به فرد بودن سرزمین مان است. زعفران ایران از دیرباز و در فکر تمام ما یکی از برترین ها و خاص ترین ها در کل جهان محسوب می گردد. حالا افتخار کسب یک گواهی معتبر از یونسکو (سازمان آموزشی و فرهنگی سازمان ملل متحد) نصیب برند زعفران سحرخیز شده است.

زعفران سحرخیز پیروز به اخذ گواهی قدمت یونسکو شد

سحرخیز از سال 1311 به همت مرحوم حاج محمد سحرخیز بنیان گذاشته شد و در سال های ابتدایی به شکل مجموعه فروشگاه های زنجیره ای فعالیت نمود. اما در سال های بعد سحرخیز با توسعه فعالیت هایش در راستای ارائه محصولات با کیفیت و اصل احترام به مشتری، مزرعه های کشت و پرورش زعفران را راه اندازی کرد. سپس کارخانه های فرآوری محصولات متنوع بنا قرار گرفت. فراوری و بسته بندی بیش از 10 گروه محصولی مختلف و صادرات و فروش در جای جای جهان از افتخاراتی است که باعث شده سحرخیز فاصله معناداری از رقبای خود داشته باشد. در واقع تمام چرخه فراوری تا توزیع در مجموعه سحرخیز انجام می گردد و آنها محصولاتی شامل زعفران، نبات، زرشک، خشکبار، ادویه، عرقیات، چای و دمنوش، و بسته های هدایای ویژه را در سبد محصولی خود عرضه می نمایند.

گواهی قدمت و ثبت در خاطرات جمعی یونسکو سندی است که بر اساس آنالیز های میدانی و ارزیابی های مستمر از مستندات و داشته های تاریخی از طرف کمیسیون ملی یونسکو بعد از انتخاب و انجام مراحل متعدد آنالیز و اعتبارسنجی های سخت گیرانه به معدودی از برندها اعطا می گردد. این گواهی در هر صنعت فقط به یک مجموعه که معتبرترین و شایسته ترین برند در آن صنعت باشد تعلق می گیرد. زعفران سحرخیز در صنعت زعفران تنها برندی خواهد بود که این گواهی را دریافت می نماید. در ایران فقط تعداد کمی از برندهای قدیمی و شناخته شده از جمله بیمه ایران و بانک صادرات پیروز به اخذ این گواهی نامه شده اند.

م. خ

منبع: ایرنا زندگی

به "زعفران سحرخیز پیروز به اخذ گواهی قدمت یونسکو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زعفران سحرخیز پیروز به اخذ گواهی قدمت یونسکو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید