زیاده خواهی اردوغان او را به حمایت از تروریست های سوریه کشانده است

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه دخالت نظامی رئیس جمهور کشورش در سوریه و حمایت از تروریست ها را در راستای زیاده خواهی های خطرناک او برای ترکیه خواند و گفت: اردوغان بازیچه دست امپریالیسم است.

زیاده خواهی اردوغان او را به حمایت از تروریست های سوریه کشانده است

به گزارش گروه بین الملل انجمنهای سلوبلاگ، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه سیاست های شکست خورده رئیس جمهور کشورش و دخالت های او در امور سوریه را محکوم کر.

کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه درنشست فراکسیون پارلمانی حزب خود گفت: ادلب بخشی از خاک سوریه است و [رجب طیب] اردوغان [رئیس جمهور ترکیه] بازیچه دست قدرت های امپریالیسم است؛ بنابراین وقتی او دائما به ملت ترکیه دروغ می گوید نمی تواند به وطن خود خدمت کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) این رهبر حزب مخالف ترکیه اضافه نمود: وقتی اردوغان در راستای برنامه و زیاده خواهی های مخصوص خود ارتش ترکیه را به سوریه فرستاده دیگر برایش تعداد کشته های از میان سربازان ترکیه ای در خاک سوریه اهمیتی ندارد.

قلیچدار اوغلو، اردوغان را خطاب قرار داد و گفت: در شروع بحران سوریه چه کسی به تو گفت: در سوریه دخالت کن؟ چرا گروه موسوم به ارتش آزاد را با همکاری آمریکا در سوریه تشکیل دادی در حالی که آن ها جمعی مزدور هستند که علیه وطن خود جنگدیدند و می جنگند و تو می دانی که جنگ در سوریه مستقیما خطر خیلی بزرگی برای ترکیه است.

رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه اضافه نمود: اردوغان طی سال های اخیر ثابت کرد که هیچ چیز از سیاست خارجی بلد نیست و از واقعیت های سوریه، دنیا عرب و خاورمیانه مطلع نیست.

محمد علی غوللار تحلیلگر مسائل بین المللی روزنامه جمهوریت ترکیه هم در مصاحبه با کانال تیلی 1 ترکیه ضمن درخواست از اردوغان برای دست برداشتن از حمایت از تروریست های ادلب هشدار داد: این ها خطری برای ترکیه هم هستند.

به گفته این روزنامه نگار، رئیس جمهور ترکیه با ارائه همه اشکال یاری به گروه های تروریستی اجازه داده ده ها هزار تروریست خارجی برای ارتکاب جنایات در حق ملت سوریه وارد این کشور شوند.

ارتش ترکیه از روز یکشنبه، بعد از افزایش تلفات ماجراجویی نظامی خود در ادلب و بیشتر شدن ابعاد این رسوایی، تجاوز نظامی جدیدی را به خاک سوریه با اسم رمز عملیات سپر بهار برای حمایت از گروه های تروریستی در برابر عملیات ارتش سوریه در ادلب شروع کرد.

دولتمردان و ارتش سوریه بار ها تأکید نموده اند که اجازه نخواهند داد هیچ قسمتی از خاک این کشور در اشغال متجاوزانی مانند آمریکا و ترکیه باقی بماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زیاده خواهی اردوغان او را به حمایت از تروریست های سوریه کشانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیاده خواهی اردوغان او را به حمایت از تروریست های سوریه کشانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید