شلغم 20 هزار تومان شد!

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، مشاهدات میدانی حاکی از افزایش قیمت شلغم در بازار است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران دلیل آن را افزایش تقاضا با آغاز پیک ششم کرونا و سردی هوا می داند.

شلغم 20 هزار تومان شد!

به گزارش ایسنا، چند هفته ای می گردد که بازار صیفی جات دچار نوسانات بسیاری شده است و بعد از سیب زمینی، شلغم در جایگاه دوم افزایش قیمت ها قرار گرفته به طوری که قیمت آن در مغازه های به کیلویی 20 هزارتومان هم رسیده است.

اسدالله کارگر، در پاسخ به چرایی این افزایش قیمت ها، گفت: قیمت محصولات کشاورزی در مبدا یعنی میدان مرکزی میوه و تره بار گران می گردد و مغازه داران مشخص کننده قیمت نیستند، آن ها محصولات را با هر قیمتی که در مبدا مشخص گردد و اعمال سود مصوب به دست مصرف کننده می رسانند.

وی ادامه داد: افزایش قیمت صیفی جات مقطعی است و چند وقت پیش هم به علت افزایش تقاضا هویج گران شد، ولی قیمت آن کاهش یافت.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی تهران اعلام کرد: در حال حاضر هم با آغاز پیک ششم کرونا و سردی هوا استقبال مردم از شلغم زیاد شده و تقاضای خرید بالا رفته، همین امر منجر به افزایش قیمت این محصول شده است و در حقیقت عرضه و تقاضا بازار را مشخص می نماید.

کارگر در سرانجام با اشاره به اینکه قبلا شلغم در بازار تقاضایی نداشت، توضیح داد: بر اساس کشف قیمت در میدان مرکزی میوه و تره بار میانگین قیمت عمده فروشی شلغم 13 هزارتومان است که بسته به کیفیت و مقدار آن، قیمت بیشتر و کمتر هم در میدان وجود دارد.

منبع: فرارو

به "شلغم 20 هزار تومان شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلغم 20 هزار تومان شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید