لندن بر فرجام خواهی عروس داعش پیروز شد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ به نقل از سان، شمیمه بیگم ملقب به عروس داعش نمی تواند برای پس دریافت گذرنامه خود به بریتانیا برگردد زیرا دولت انگلیس در دادگاه عالی در برابر وی پیروز شده است.

لندن بر فرجام خواهی عروس داعش پیروز شد

بر اساس اعلام این رسانه، دادگاه عالی انگلیس امروز جمعه درخواست لندن مبنی بر ابطال فرجام خواهی پیشین برای بازگشت شمیمه بیگم به این کشور و پیگیری فرایند حقوقی شهفرایندی وی را مورد تأیید قرار داد.

این در حالیست که سال گذشته دادگاهی در انگلیس رأی داده بود که بیگم می تواند پس از بازگشت به این کشور، با سلب تابعیت خود توسط وزیر کشور انگلیس مخالفت کند؛ رأیی که دولت انگلیس در تلاش برای ابطال آن به شکایت در دادگاه عالی متوسل شد.

گفتنی است 3 دانش آموز دختر انگلیسی به نام خدیجه سلطانه 16 ساله، شمیمه بیگم 15 ساله و امیره 15 ساله در روز 17 فوریه سال 2015 میلادی منزل خود را در شرق لندن ترک کردند و با سفر هوایی از طریق استانبول ترکیه، راهی سوریه شدند.

فرار این 3 دختر انگلیسی آسیب بزرگی به جامعه انگلیس وارد کرد و در ماه های بعد از فرار آنها نیز اخباری مبنی بر ازدواج آنها با عناصر تروریستی داعش منتشر شد.

گفتنی است، 14 اردیبهشت ماه سال 98 وزیر خارجه بنگلادش اعلام کرده بود: شمیمه بیگم (عروس داعش) به علت مشارکت در تروریسم، در صورت تحویل به این کشور با مجازات اعدام با چوبه دار روبرو خواهد شد.

وزیر خارجه بنگلادش در این خصوص گفته بود: ما قانونی ساده در خصوص هر فردی که دست داشتن وی در تروریسم ثابت شود داریم و آن هم مجازات اعدام است. شمیمه بیگم شهفرایندی بنگلادشی نیست و درخواست تابعیت این کشو را نیز نکرده و مانند مادرش متولد انگلیس است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لندن بر فرجام خواهی عروس داعش پیروز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن بر فرجام خواهی عروس داعش پیروز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید