مذاکرات دولت افغانستان و طالبان چه زمانی شروع می گردد؟

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، در حالی که یک هیئت ابتدایی از دولت افغانستان در قطر بسر می برد، بعضی منابع به رسانه ها گفته اند که مذاکرات بین الافغانی هفته آینده در این کشور شروع خواهد شد.

مذاکرات دولت افغانستان و طالبان چه زمانی شروع می گردد؟

به گزارش دفتر منطقه ای انجمنهای سلوبلاگ، عزیز الله دین محمد یک عضو هیئت مذاکره کننده افغانستان با طالبان گفت که علاوه بر هیئت ابتدایی دولت که در قطر است، هیئت اصلی مذاکره کننده بزودی راهی این کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد که بزودی شاید هم فردا هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به قطر خواهد رفت البته یک هیئت ابتدایی دولت به این کشور سفر نموده است.

از سوی دیگر، رادیو آزادی به نقل از منابع نزدیک به طالبان گفت که مذاکرات صلح به احتمال بسیار هفته آینده شروع خواهد شد و نیز امکان گفت وگوهای اولیه امروز یا فردا دور از انتظار نیست.

قرار است عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان هم به دعوت دولت قطر در روزهای آینده به دوحه سفر کند.

این منبع گفت که محمد ثاقب که در زمان حکومت طالبان رئیس دادگاه عالی بود و مولوی عبدالکبیر معاون رئیس بخش مشرقی بدلیل آماده نشدن پاسپورت و ویزا به دوحه نرسیده اند

گفته می گردد که هیئت مذاکره کننده طالبان 20 عضو دارد که 13 نفر از آنها را اعضای شورای رهبری این گروه تشکیل می دهد همچنین شیرمحمد عباس استانکزی ریاست این هیئت را به عهده دارد.

طالبان همیشه تاکید نموده است که بر اساس توافقنامه قطر باید 5 هزار زندانی این گروه بر اساس فهرست ارائه شده آزاد شوند.

منابع خبری دو روز قبل اعلام کردند که همه زندانیان جنجالی طالبان تا 12 شهریور آزاد خواهند شد اما 7 نفر از آنها که فرانسه و استرالیا بر عدم آزادی شان تاکید دارند پیش از شروع مذاکرات بین الافغانی آزاد نخواهند شد.

شیر محمد عباس استانکزی رئیس تیم مذاکره کننده طالبان اخیرا درباره مخالفت استرالیا و فرانسه با آزادی شماری از زندانیان این گروه که محکوم به قتل اتباع این کشور هستند تاکید نمود که این موضوع جزو مسائل داخلی افغانستان است و فرانسه و استرالیا هیچ حقی برای مداخله در مسائل داخلی افغانستان ندارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مذاکرات دولت افغانستان و طالبان چه زمانی شروع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات دولت افغانستان و طالبان چه زمانی شروع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید